12 листопада співробітники бібліотеки №25 провели два біблiотечних урока за темою «Різновиди мови» із цикла «Тижадень української мови». На них були присутні учні восьмих і старших класів УВК №4.
Бібліотечний урок почала Кучменко Ірина зі слів: українську мову офіційно забороняли (укази Петра Першого, Валуєвський циркуляр, Емський указ), оголошували придуманою німцями, вважали діалектом російської чи польської мов, дивилися як на «хлопську». Її свідомо принижували, не допускали у сфері науки.
О своєрідном розновиді мови який дістав згірдну назву «суржик» розповіла Скапенко Тая, після чого були поставлені запитання для роздумів:
-чи є підстави говорити про спільну «давньоруську» мову східних слов’ян, з якої розвинулися українська, білоруська і російська мови?
-що є спільного та відмінного між територіальними та соціальними діалетами?
-чому саме Т. Шевченко став основоположником сучасної української мови?
-завдяки яким особливостям української мови досягається її милозвучність?
О належності української мови до східнослов’янської підгрупи слов’янсько гілки індоєвропейської сім’ї мов розповіла Кучменко Ірина, та зробила акцент на тому що окремі дослідники вважають її однією з найстарівших мов. Після чого поставила питання для роздумів:
-який вплив на українську мову мають інші мови?
-чи є такий вплив взагалі?
-чи потрібно позбавлятися іншомовних впливів?
-як ви ставитесь до однобічної взаємодії мов?
-що таке «суржик»?
Бібурок завершила Скапенко Тая, яка розповіла про пісемність після прийняття християнства (988р.) на території Київської Русі: були відомі два типи письма: кирилиця і глаголиця. На цю тему показали всім учням слайд-шоу з коментерем.