До Міжнародного дня ювеліра, який відзначається 31 січня, бібліотекарка філії №7 Інна Федосєєва презентувала виставку «Літературний салон ювеліра». До уваги читачів представлені найцікавіші історії про майстрів коштовностей і ювелірні прикраси, які стали героями літературних творів.
Його ім’я внесено в книгу «500 знаменитих людей планети». Ювелір Петер – Карл Густавович Фаберже – засновник сімейної фірми і династії майстрів ювелірного мистецтва. Ювіляр року (175 років).
Читачам були представлені історії ювелірних виробів Фаберже в рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії». Серед них пасхальне яйце «Весняні квіти Фаберже». Саме з цієї речі почалась традиція щорічних подарунків царській сім’ї, які замовляли в фірмі Фаберже. Ім’я Фаберже пов’язане і з Одесою. Саме тут відкрився торговий дім «К. Фаберже» на Дерибасівській 33. Цей цікавий факт, читачі дізналися з представленої книги І. В. Арутюнової В. В. Шерстобитова «Пам’ятні місця Дерибасівській». А детективні романи «Останній Фабарже». Свана Томаса і Ганни Данилової «Яд Фаберже» занурять читачів у світ пригод і унікальних старовинних коштовностей і прикрас.
Представлені цікаві факти про одеського ювеліра Ізраіля Рухомовського і історія його ювелірного виробу «Тіара царя Сайтоферна» у журналі «Смена» за 2009 рік №7. Книга одеського письменника Валерія Смирнова «Труна з Одеси» розповість про це один унікальний ювелірний шедевр Ізраіля Рухомовського «Саркофаг», за який майстер получив Золоту медаль Салону французьких художників і був приголомшений сучасним Бенвенуто Челліні. В 2014 році великому майстру Рухомовському одесити відкрили меморіальну дошку на будинку де він жив і працював, — Осипова, 6.
Самий відомий італійський скульптор, художник – ювелір, письменник Бенвенуто Челліні став героєм пригодницького роману Олександра Дюма «Асканіо», представлено на виставці.
Про тайну бурштину і датського майстра, який створив бурштинову кімнату Готфріда Вольфрама, розповість книга Надії Іоніної «Сто великих скарбів» і журнал «Домашній очаг» за 1999 рік №11.
З журналу «Пассаж» за 2009 р. №5 читачі дізналися історію бренду японського ювеліра Кокічі Мікімото «Короля перлин». Представлена знаменита повість – притча Джона Ернеста Стейнбека «Перлина», яка розповідає про ловця перлин і перлину, яка стає джерелом лиха.
На виставці у рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії» представлена історія діамантового намиста французької королеви Марії – Антуанети, яке чудово описав у своєму романі «Скринька Марії Медичи Єремій Парнов.
Пригоди фатальних діамантів у романі Уілкі Коллінз «Місячний камінь» і Олени Михалкової «Діамантовий ендшпіль».
Розкішні опали у романі Жюльєти Бенцоні «Опал імператриці». Яскравий гранат у творі Олександра Купріна «Гранатовий браслет».
Справжній ювелірний шедевр німецького ювеліра Манфреда Вілье «Гранатове яйце», якого називають Фаберже ХХІ сторіччя представлений у рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії».
І саме мистецтво ювелірів розкривається перед нами в оповіданнях Олексія Ремізова «Придворний ювелір», Вірджінії Вульф «Герцогиня і ювелір» представлений у журналі «Всесвіт». У пригодницькому романі Ростислава Самбука «Ювелір з вулиці капуцинів», О. Генрі «Безпутний ювелір», Герберт Уеллс «Чоловік, що робив алмази» та інші.
Кожна з представлених книг і журналів цікаві і гідні уваги.
Бібліотека бажає читачам приємного читання і захоплюючей подорожі у чудовий і яскравий світ ювелірного мистецтва.