Вільгельм Гауф — німецький письменник та новеліст, представник напряму бідермеєр у літературі, доктор філософії та теології.
Працював домашнім учителем, був редактором Штутгартської ранкової газети. Літературна спадщина В. Гауфа збережена в трьох збірках казок, одна з яких побачила світ після смерті автора за ініціативою його вдови. Також Гауфом написано кілька романів та поем. Через неодноразово екранізовані казки та оповідання, Гауф, попри коротке фізичне життя, продовжує жити у літературі. Його ім’ям названа премія дитячої та юнацької літератури – Премія Вільгельма Гауфа.
Вперше надруковані твори «Маленький Мук», «Каліф-лелека» відразу набули небаченої популярності у всіх країнах, де говорили й читали німецькою. А герцог Вільгельм фон Урах, особливо вражений історичним романом Гауфа, спираючись на описи автора, збудував замок Ліхтенштайн, у містечку Хонау, у комуні Ліхтенштайн у Баден-Вюртемберзі. До речі, неподалік замку встановлено пам’ятник Вільгельму Гауфу.
Кожна казка В.Гауфа — це приклад мужності, віри у краще, мудрості. Так у казці Маленький Мук присутній елемент чарівництва, який надає казці колорит, але цікавою казку роблять події повʼязані з головним героєм та його вчинки.
Особливо гостро у казці порушується проблема несправедливості. Маленького Мука після смерті батька вигнали з дому жорстокі родичі, потім хлопчик стає жертвою лицемірних кішок, за якими змушений доглядати, і, нарешті обвинувачений заздрісними слугами короля. Зрештою, справедливість тріумфує, і Маленький Мук отримує назад свої скарби, покаравши короля та його оточення.
Казка «Маленький Мук» — чудовий засіб виховання дитини. Казка в першу чергу вчить — добру. Казка змушує замислитися тих, хто звик судити про людину на вигляд і не дає собі праці зазирнути їй у душу.
Огляд підготував бібліотекар Олександр Кірсанов
Стиль та орфографію автора рецензії збережено