Переглядів:548

18 вересня в бібліотеці №33 відбулася презентація  книжок нового надходження. У наш складний час затребувані книги різних жанрів. 

Наріне Абгарян «Манюня».

Ця книжка — смішна розповідь про дитинство двох дівчаток – Наріне і Манюню і їх родичів, про грізну і добру бабусю Ба. Книжка дуже тепла, сонячна. З такою любов’ю та гумором розповідаються різноманітні історії з життя героїнь цієї повісті, що не хочеться, щоб ця прекрасна книжка закінчувалася. Коли читаєш «Манюню», згадуєш своє дитинство, свої кумедні історії, свої «пригоди» і свою любиму Ба.  «Манюня» — це оповідь про віддалене від усіляких столиць містечко та його жителів. Проте, як, незважаючи на дефіцит і всілякі обмеження, люди примудрялися жити й радіти життю.

«Манюня» — це книжка для дорослих дітей. Для тих, хто й у двадцять, і в шістдесят вірить у краще й дивиться в майбутнє з усмішкою.

Йоанна Ягелло «Зелені мартенси».

У школі, як на фронті, у ній б’ються на кулаках, але й на марках лахів і смартфонів. Фелікс не переносить конкуренцію. Йому гидко, що хтось повинен виграти, а хтось програти. Фелікс — шкільний лузер, фахівець із брудної роботи, який прийшовши зі школи, засукає рукава й митиме посуд.

Мати Фелікса працює за кордоном, у батька давно друга сім’я. Молодша сестра не схильна до хатніх обов’язків і бабусю доглядає теж він. У бабусі нетримання сечі. «Сушу ліжко феном. Стелю нове простирадло. Допомагаю бабусі перебратися на ліжко. Ну, і не знаю, що буде далі».

Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага , якою дівчина не переймається і улюблені зелені мартенси. А ще оптимізм, який Отилія просто випромінює.

Цих двох швидко поєднає дружба, а може, щось більше.

«Але ми зачиняємо двері і цілуємося, цілуємося, цілуємося. І так без кінця».

Елізабет Гаскел «Кренфорд».

Кренфорд — глухе англійське містечко XIX століття, яким володіють «амазонки», впевнені в непогрішності свого смаку і непохитності морального авторитету, вони манірні і смиренні. У цьому місті не приживаються чоловіки. «Чоловік у будинку, — якось сказала одна з кренфордських дам, — дуже заважає»! Ці жінки живуть по-старому, за своїми законами. Час у містечку тече так повільно, що іноді здається, чи не припинився він. Але з’являється якийсь капітан Браун, який отримав місце на залізниці, проти будівництва якої містечко слало обурені петиції. І тут погляди мешканців цього містечка починають поступово змінюватись.

Книга легко читається, з гумором і те, що все описане відбувається в 19 столітті, нітрохи не робить її нудною і застарілою.

«Жива, виразна, енергійна, мудра, а водночас добра і поблажлива» книга – так оцінила «Кренфорд» Шарлотта Бронте.

Катаржина Міхаляк «Бездомна».

Колись це була молода та гарна жінка. Колишній чоловік викинув її з власної квартири, яку цей негідник продав за її спиною. Вона втратила не тільки чоловіка та дитину, а й себе. Тепер Кінга риється у сміттєвих баках і радіє всьому, що там знаходить. Але годі! Настав час закінчувати з цим шоу. Все, про що вона зараз мріє – померти. Таблетки – горілка, таблетки – горілка… Проте доля розпоряджається інакше і стикає її з давньою знайомою, суперницею, з тією, яка вкрала у неї коханого, і яка простягає руку допомоги. Але…

«Не зневажай іншої людини, поки не впізнаєш її історію. Адже може виявитися, що на «дно» його спричинило нещастя, хвороба чи людська підлість; а доля тим часом і тобі готує схожий сюрприз, щоб подати урок смиренності».

Кеті Келлі «Прощай-вибач».

Ситуація банальна: один чоловік та дві жінки.

Благополучна англійська сім’я, розмірений ритм усталеного спокійного життя. Він журналіст, вона — домогосподарка. Чоловік, діти – все для них. І раптом, після 12 років шлюбу життя руйнується. «Ешлін дивилася на зім’ятий у руці папірець і відчайдушно намагалася стримати сльози. Пошарпаний чек про оплату дорогої жіночої білизни палив їй руку. Оглянувши своє відображення, Ешлін вирішила… «Чому ні? — подумала вона. Якщо мені доведеться зустрічатися з усіма цими людьми, які знають про Майкла та його коханку, то краще це зробити стильно одягненою».

Але чи можна повернути втрачений рай? Або справжнє щастя ще попереду?

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви