Переглядів:206

Бібліотека №47 ім.О.Гончара рекомендує  книги  Анатолія Дімарова (1922 – 2014) – українського  прозаїка, талановитого майстра української прози повоєнного часу, автора багатьох самобутніх художніх творів про часи примусової колективізації, Голодомору(1932–1933рр.) та масові репресії в Україні. 

Анатолій  Дімаров — лауреат Державноі премії ім. Т. Шевченка за роман «Біль і гнів»,народився в м. Миргород на Полтавщині в  сім’ї  вчителів.Коли родину розкуркулили, заради безпеки дітей, батьки розлучилися. Його мати вказала, що чоловік помер, змінила документи й дала дітям своє дівоче прізвище.

До вашої уваги три збірки:»Сільські історії»,»І будуть люди»,»Містечкові історії» .

 Книга»Сільські історії» розповідає історії про життя людей з двух сіл під час Другої Світової війни.Непрості історії мешканців,серця яких сповнені любові, м’якосердя й хоробрості. Вони вміють кохати й мститися ворогам за смерть коханих і дітей. Чекати на своїх чоловіків із війни і любити їх навіть каліками. Допомагати партизанам, незважаючи на ризик, скруту та клопіт. Дати притулок єврейським дітям, що втратили батьків, попри те, що за це могли покарати. Ховати й не виказувати поранених бійців ціною власного життя. І головне — не вважати це подвигом, бо це — просто по-людськи. А ще вони дуже люблять своє село, і понад усе — землю і все, що вона дає. Дбають про неї, не бояться роботи, не жаліються на долю, а живуть так, щоб лишити по собі слід — для дітей та людей. Звісно, не всі герої Дімарова позитивні. Є й жадібні, підлі, злостиві. І добро не завжди перемагає зло.                    

 Книга»І будуть люди» -роман-епопея, яка ґрунтується на історичній правді.Початок ХХ ст., полтавське мальовниче село як уособлення України із щоденними клопотами селян.В основі романа -хазяїн і його земля. Вона ж так любить, щоб біля неї по-людськи ходили -тоді й родитиме, це його праця, він такий жадібний до роботи.

Десь там на півночі відбувається більшовицька революція. І вже червона навала насувається на Україну, вона нищить все на своєму шляху, ламає, рубає. І він вже не хазяїн, а куркуль. І байдуже, що все нажив своїми руками. Всіх зрівняють під одну мірку. А у 1929р. обкладе нова влада податком, і він все віддасть до останньої зернини, не залишивши навіть на посів.

Як змінювалася влада, якою була класова боротьба, і як активізувалася національна свідомість українців, -автор так обдумливо змалює кожного: будь він бідним, багатим, радянським ідеалістом, чи пристосуванцем до нової влади, або ж духовенством, яке у всі часи маніпулює громадою.Автор показує приниження та утиски української мови, примусову колективізацію, ліквідацію радянських ідеалістів, які висунули протест проти»добровільних» залучувань селян до соціалізму.

Книга»Містечкові історії» — це серія невеличких повістей, у яких автор висуває низку морально-етичних проблем життя українців за радянських часів.

Жива мова, цікаві герої та сюжет занурюють у світ українського села, починаєш розуміти людей довкола. Автор не робить своїх героїв ідеальними — вони такі, якими є звичайні люди зі своїми вподобаннями й недоліками.

Героям повістей притаманні висока громадська активність, готовність прийти на допомогу, вміння обстоювати свої життєві переконання. Такі герої, як Панас Юхимович, Загурко, Кобзик — люди безпринципні й нестійкі. Пішовши на компроміс із  власною совістю, вони самоізолювалися, збайдужіли до всього, крім свого добробуту.Всі збірки не пов’язані між собою. Дімаров  пише не казки,а  пише про життя, як воно є.Рекомендуєм ,читайте  захоплюючі історії.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 26 по 31 березня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

28 березня, четвер

13.00 «Читайлик». Дитячий книжковий клуб. Філія № 33 (Французький бульвар, 22)

29 березня, п’ятниця

14.00 «Лицар морської галузі». Віртуальний круїз кают-компанії «Морська бібліотека Одеси» до 115-річчя від дня народження новатора на морському транспорті Олексія Данченка. Філія № 2 (вул. Градоначальницька, 9)

11.00. «Палітра нових надходжень». Бібліографічний огляд. Філія № 25 (Адміральський пр-т, 30)

30 березня, субота

15.00 «Гоголь в Одесі». Бібліо-екскурсія. 215 років від дня народження письменника. Філія № 44 (вул. Ю. Фесенка, 7)

26 березня, неділя

13.00 «Цікаві факти про птахів». Цікаве повідомлення до Міжнародного дня птахів. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви