Казки письменника, сценариста й актора Сашка Лірника передають дух козацтва, народний характер, звичаї та побут українців. Отож, сьогодні ми хочемо поговорити про книжку «Казка про силу характерницьку, богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу Смерть».
Сила характерницька, що це таке? Для початку давайте з’ясуємо, хто такі такі характерники.
За козацькими повір’ями, характерники були сильними чаклунами, серед здібностей яких — вміння зупиняти кров, заговорювати біль, ловити кулі та стріли голими руками, ходити по воді та вогню, ставати невидимим, гіпнозувати, з’являтися у кількох місцях водночас та викликати панічний жах у ворогів, що спричиняло панічну втечу їх з поля бою. Також такі козаки-характерники могли бачити майбутнє, події, що відбувалися за сотні кілометрів в інших краях, впливали на свідомість людей, неживу природу, лікували смертельні рани, знаходили скарби, виходили сухими з води.
Зараз, коли наші сучасні козаки боронять землю українську від російських загарбників — саме час прочитати коротеньку книжку про козаків.
Автор розповідає нам про вагомість сили характерників для оборони рідної землі. Про те, як Чорний Козак перемагає страшне закляття та знову бачить денне світло.А ще про те, як треба виготовити кулемети, щоб село Легедзине не змогло взяти військо вороже, та яку варто грати музику, попри думки людей.
Ліричні та героїчні мотиви цих казок покажуть дітям та дорослим силу добра, любові та хоробрості.
Книга буде цікава дітям і дорослим, бібліотека #29 дуже рекомендує звернути на неї увагу.
Скомська Каріна
Стиль і орфографія автора рецензії збережені