Дебютний роман англійського телеведучого, продюсера і коміка Річарда Османа «Клуб убивств по четвергах» став найпопулярнішою книгою з часів «Гаррі Поттера» Дж.К. Ролінг. Формально ‒ це детектив із вбивством, але насправді це чарівна історія, повна гумору, сміху, яка несе із собою невичерпну жагу життя, оптимізму і руху, бадьорості та дотепності з душевними та живими персонажами. Книга нагадала мені стиль А. Крісті та Ф. Бакмана.
У будинку для літніх людей, розташованому серед мирних сільських пейзажів, щотижня збираються 4 друзів у кімнаті для відпочинку, щоб обговорити нерозкриті злочини. Вони називають себе «Клуб убивств по четвергах».
Головні герої у минулому солідні люди: психіатр, відомий профспілковий лідер і навіть агент розвідки. У них різне минуле, інтереси, вони не схожі один на одного, але їх поєднує одне – щовечора вони збираються разом і розгадують старі нерозкриті убивства. З віком вони не втратили хватку і розслідують злочини минулого за келихом червоного вина.
Несподівано їх звичний спосіб життя змінюється ‒ у селищі відбувається справжнє вбивство. Місцевого будівельника знаходять мертвим у власному будинку, а поряд із тілом знайдено таємничу фотографію. Багато підозрюваних та незрозумілий мотив убивства. «Клуб убивств по четвергах» отримує першу справжню справу! Чудова четвірка вступає в гру!
Цей детектив наповнений доброю сатирою, чудовими краєвидами, чарівністю прожитих років, закрученою загадкою, дотепними діалогами та галасливою компанією. Тут ви зустрінетеся зі шпигунськими іграми, із захоплюючим розслідуванням, з привабливими персонажами і, звичайно, з гумором. Книга дуже легко читається, розповідь йде спокійно, не поспішаючи, але іноді відбуваються події, на які не очікуєш. Розв’язка виявилася дуже незвичайною.
Це книга для підняття настрою та приємного проведення часу. Рекомендую її для читання!
Бібліотекар філії №30 Ніна Удалова
Стиль і орфографія автора рецензії збережені