«Я роблю європейський вибір, обираю, як тепер кажуть, третій шлях» (Василь Шкляр, «Самотній вовк»). Роман Василя Шкляра «Самотній вовк» неодноразово перевидавався у різних видавництвах. У твір гармонійно вплетені справжні історичні факти та географічні вказівки, які посилюють уявлення стираючи межі між вигадкою та реальністю.
Герой роману українець — військовий агент — найманець, який отримує завдання від французьких спецслужб вивезти з Чечні повноважну особу, під час загострення військового конфлікту. Події розгортаються енергійно та захоплюють сюжетними лініями, які вдало поєднані. Автор підсилює сприйняття обставин, які розгортаються у творі, спогадами головного героя. Мова роману насичена епітетами, метафорами, примовками, порівняннями, алегоріями з українських казок. Василь Шкляр тримає читача до останньої хвилини в напруженому очікуванні розв’язки.
«Я здобув широкого читача, саме тому, що я не брехав» В.Шкляр
Василь Миколайович Шкляр народився в селі Ганжалівка Лисянського району, що на Черкащині. Про цікавий життєвий досвід і перетини долі автора українських бестселерів, можна зрозуміти зі сторінок його літературних творів. Біографічні факти є в просторах інтернету — Вікіпедії, пабліках, критичних статтях.
Василь Шкляр займався політичною журналістикою, висвітлював події з військових конфліктів. Працював прессекретарем Української республіканської партії. Балотувався до парламенту.
Член Спілки письменників України(1978р.) та Асоціації українських письменників (1999р.).
У 2000-2004 роках — головний редактор видавництва «Дніпро».
Василь Шкляр лауреат багатьох літературних премій. Але від Шевченківської премії (2011 р.) за роман «Залишенець. Чорний ворон» письменник відмовився, таким чином висловивши політичний протест.
За ініціативою Юрія Андруховича, на знак шани до творчості Василя Шкляра, зібрали 280 тисяч гривень. Ці гроші були направлені Василем Миколайовичем на створення художнього фільму за романом «Чорний ворон». В грудні 2019 року глядач побачив прем’єру стрічки.
«Об’єктивізм — це така константа, яка потрібна і для літератури. Звісно, що письменник почувається набагато вільніше з фактами, він має право на різні художні інтерпретації, але часто-густо інтуїція підказує тобі більше ніж історичний факт» В.Шкляр
Стиль і орфографія автора рецензії збережені