Зовсім скоро розпочнуться свята, котрих чи чекаємо кожен рік. Нам завжди здається, що власне з початком цих свят до нас прийде і новорічний настрій, і бажання посміхатись, і можливість купавати подарунки. Саме з цими святами у нас пов’язані найкращі спогади з дитинства.
А яке насправді є те свято? Коли почати святкувати наші предки День Святого Миколая?
Вчені вважають, що в середині І ст. н.е. в образі Велеса – одного з найзагадковіших богів давньої України – поєднувалися різноманітні уявлення, котрі з плином часу отрмали власних носіїв, а ще пізніше прийняли образи різних християнських святих.
Передусім це стосується Миколи Доброго. Святкували Миколу Зимового 19 грудня та Миколу Весняного 22 травня.
Колись Микола Зимовий вважався одним із головних зимових свят. Він був немовби нашим Дідом Морозом. Усіляко сприяв молодятам, був улюбленцем дітлахів: коли вони спали, він тихенько роздавав їм подарунки, а дорослим відповіді на їх питання, що згодом стало відповідями на листи та бажання. В християнській традиції Микола Добрий ототожнюється з Миколою Чудотворчем.
Детальніше про це свято ви маєте змогу дізнатись, прочитавши книгу Валерія войтича «Українська міфологія».
Саме на Святого Миколая варили першу кутю та запрошували свю родину до столу.
Напевно в кожній сімї є власні традиції святкування свята. А якщо ще ні, то почніть цього року обов’язково!
Що подарувати 19 грудня?
Кажуть, що у Святого Миколая є чарівна книга, до якої він записує всі хороші та погані справи, які кожна людина зробила за рік. Той, хто був добрий і робив хороші вчинки, обов’язково отримає подарунок.
- Подарунок традиційний. Це, звичайно ж, солодощі. Саме з цукерок і мармеладу почалася історія цього свята – їх дарували дітям в Німеччині ще в X сторіччі. Пізніше хтось вигадав випікати маленькі медові пряники у вигляді фігурки святого або у формі сердець та зірочок. Їх так і назвали – «миколайчики».
- Подарунок практичний. Свято це зимове, тому дуже доречним подарунком будуть теплі речі – рукавички, шкарпетки, шапочки, шарфи.
- Подарунок для розумних дітей. Книга – найкращий подарунок. А одна з кращих речей, яку ви можете привити вашій дитині – це любов до читання.
Якщо ж придбання подарунків не підняло ваш настрій, прикрашайте кімнату, ялинку! Та хочаб квіточку, що стоїть на підвіконні або ж улюблену книгу прикрасьте гірляндою!
Пропоную також список книг для підняття настрою, мотивації та натхнення, буде корисний тим, хто ніяк не знайде святковий настрій:
- Знайдіть на полиці дитячі казки. Так, я не помилилась. Саме дитячі казочки, з яких починаються всі наші спогади. Знайдіть будь-яку казку про святого Миколая та перечитайте її в колі родини. Саме вона налагодить ваш настрій, бо такі казки завжди закінчуються добре. Саме такі казки допомагають вірити в краще.
- А тепер знайдіть будь-який роман про кохання або ж детектив, дія в якому відбувається саме в грудні. Наприклад: Кензо Кітаката «Зимовий сон», Джек Лондон «Біла тиша», Амелі Нотомб «Зимовий шлях», Христофер Пріст «Престиж», Дара Корній «Зозулята Зими». Прочитайте, насолодіться тим прекрасним, що вміщує в собі поняття «кохання» та «справедливість».
- Напишіть листа Святому Миколаю. Напишіть всі свої побажання та мрії. Прочитайте книгу Браяна Трейсі «Звички на мільйон доларів» (на книжковій полиці блогу Бібліографічна Авоська ). Та просто повірте в те, що в вашому житті є місце для дива!
І пам’ятайте: магія не у святах, а у вас!
Обіймайте свою родину. Створюйте їм свято. Бережіть себе.
Стиль і орфографія автора збережені