Переглядів:3

Культурно-освітньо-географічний проект «Сучасна літературна абетка країн світу» запрошує вас до Чехії — держави в Центральній Європі.


Чехія асоціюється з чималою кількістю класиків, яких важко оминути на читацькому шляху, як-от Мілан Кундера, Карел Чапек і Ярослав Гашек. Іноді часом виринають поодинокі переклади сучасних чи вже класичних чеських авторів та авторок, на які варто звернути увагу. Одним із таких імен став постмодерніст Їржі Кратохвіл — письменник, маловідомий в Україні та світі, але в культурному просторі Чехії не менш важливий за Кундеру. З чеських письменників покоління другої половини ХХ століття можна сміливо назвати Іву Пекаркову, Мілоша Урбана, Радку Денемаркову.
І, нарешті, сучасні та вельми популярні письменники початку ХХІ століття, серед яких і наша героїня. Знайомтесь – Петра Гулова.

Петра Гулова — дійсно, сучасна письменниця, бо у липні відсвяткувала свій 45-й день народження! Вона закінчила гімназію Яна Кеплера у Празі, потім навчалася на філософському факультеті Карлового університету за спеціальностями «культурологія» та «монголістика». Більшу частину свого життя провела в Монголії та США.

Певний час Петра писала вірші, потім у Монголії, де рік навчалася в Улан-Баторі — зайнялася прозою. У 2002 році видавництво «Торст» опублікувало її прозовий дебют «Пам’ять моєї бабусі», який зустрівся з надзвичайною теплотою і критикою, і читачами. За результатами анкети «Народна газета» «Пам’ять моєї бабусі» була названа книгою року і згодом була перекладена вісьмома європейськими мовами.

Дія роману, написаного живою мовою з безліччю місцевих сленгових виразів, що занурюють читача в особливу атмосферу життя, відбувається в Монголії, віссю сюжету є розповідь жінок трьох поколінь із однієї родини про все, що вони бачили, пережили та вистраждали у житті. У 2003 році за цей дебют письменниця, якій на той час було всього 22 роки (!), була нагороджена літературною премією Magnesia Litera та премією в категорії «Відкриття року». За її книгою в Празі поставлено п’єсу, а пізніше планується ще й фільм. Її перу належать також романи «Крізь матове скло», «Прага 2004» та «Cirkus Les Mémoires». Петра Гулова співпрацювала з численними періодичними виданнями, а з 2007 року регулярно публікує свої твори в журналі Respekt. Критики відносять Петру Гулову до провокативних прозаїків із дуже специфічним стилем та з великою кількістю авторських неологізмів.

У 2007 році за повість «Трикімнатна пластикова квартира», де вона відверто коментує суспільство, фемінізм, сексуальні фантазії, Петра Гулова стала лауреатом премії Іржі Ортена, нагороди для молодих авторів до тридцяти років, а через рік отримала премію Йозефа Шкворецького за книгу «Тайгова станція». Про її популярність і визнання читачів не тільки в Чехії, а і в інших країнах світу можна судити з того, що декілька разів Петра Гулова представляла Чеську Республіку на Міжнародних книжкових ярмарках у Лейпцигу та Парижі.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

27 листопада, середа

13.00 «Ніколи не здаватися». В рамках програми «Особистості в історії». До 150-річчя В. Черчіля. Літературний репортаж. Філія № 7 (вул. Ген. Бочарова, 14)

16.00 «Читаймо солов’їною». Бібліо-дайджест сучасної української літератури. Філія №33 (Французький бульвар, 22)

28 листопада, четвер

15.00 «Людина, яка сміється». Огляд роману Віктора Гюго до 155-річчя видання. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

12.00 «Що не сторінка – то новинка».  Бібліотечний урок. Філія №28 (пр. Гагаріна, 16/3)

 

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви