Переглядів:91

Центральна міська бібліотека імені Івана Франка та Інформаційно-бібліографічний відділ представляють новий проект «Сучасна літературна абетка країн світу». Його метою є ознайомлення читачів із різноманіттям сучасного міжнародного літературного процесу. Протягом року ми намагатимемося розповісти, у формі коротких повідомлень, про найцікавіших письменників світу та про їхній творчий доробок.

Відкриває нашу літературну абетку, як ви вже здогадалися, літера А – Азербайджан!

Сьогодні ми отримаємо задоволення ознайомитися з особистістю Саяли Бахар Ільгар гизи, авторки сатиричних новел про життя бакинської молоді і суспільства в цілому, творчині соціальної платформи і дискусійного клубу «KulturMultur Baku».

Наразі Саяли Бахар 29 років, вона народилася 8 березня (дуже символічно) 1994 року в Баку. З ранніх років дівчина тягнулася до європейських цінностей, таких неприпустимих у її дуже патріархальній державі, що в подальшому привело її до здобуття вищої освіти  у галузі філології італійської мови. Ще під час навчання  Бахар почала займатися перекладами з італійської та англійської, що в перспективі гарно позначилося на її власній творчості.

2013 року, навчаючись на 2-му курсі бакалаврату, вона почала вести блог і публікувати статті про проблеми жінок, молоді, ЛГБТК+ спільноту, свободу і освіту в Азербайджані та за його межами.

Приблизно у той самий період Саяли Бахар почала роботу над своєю першою книгою, сатиричною повістю про життя вигаданої інстаграм-знаменитості Нармін Гасимової «Aztagrambook: InstaLove, InstaBaku», уривки з якої так само публікувала в своєму блозі. Книга вийшла друком 24 жовтня 2015 року в Баку.

Вочевидь, книга одразу викликала в Азербайджані неабиякий інтерес своєю провокаційністю, але варто зазначити, що достатньо довго вона трималася у списках бестсейлерів багатьох книгарень. Тож не дивно, що 2016 року за мотивами «Aztagrambook» було знято короткометражний фільм, який отримав друге місце на фестивалі буктрейлерів Азербайджану — Azerbaijan Booktrailer Festival.

Влітку 2017 року, перебуваючи в Лос-Анджелесі, Бахар запускає 2 скандальних арт-проєкти, присвячених свободі жінок: пародійне Youtube-шоу «Nahar with Bahar», де, вперше звертаючись до жінок рідною азербайджанською мовою, розкриває такі злободенні теми, як «Де познайомитися з мільйонером», «Як порозумітися зі свекрухою», «Гостя в спальні» і так далі. Письменниця зазнала тривалої критики і цькування, звинувачень у тому, що вона знущається над своєю аудиторією. Загалом відео набрали більше 100000 переглядів на різних платформах, але проєкт було закрито.

Другим скандальним проєктом Саяли Бахар стала книга, що публікувалася тільки в електронному вигляді у неї на сайті, «Щоденник бакинської діви».

«Щоденник бакинської діви» — повість, написана від першої особи, від особи героїні «Aztagrambook», Нармін Гасимової. Книга описує події, що відбулися після повернення Нармін до Баку, і звертають увагу на одне з найбільших табу азербайджанського суспільства — заборону позбутися цноти до весілля. Бахар пояснює в інтерв’ю, що через призму цього табу, вона висміює всі відомі стереотипи і кліше, пов’язані зі свободою жінки в Азербайджані. Її героїня Нармін, повернувшись з Європи, провадить абсолютно непристойний спосіб життя: водить машину, живе сама, збирає галасливі вечірки і веде безладне статеве життя. Повість набрала більше 60000 переглядів, але так і не була видана. Саяли Бахар зізнається, що не була готова до такого успіху і втомилася від підвищеної уваги.

20 вересня 2018 року в Баку було презентовано третю повість «Aztagrambook-2: Пісня Вітру і Вогню», в якій знову описується життя бакинської дівчини Нармін після повернення з Європи (напевно, вже не настільки провокаційно).

У квітні 2019 року вірші Бахар «Розкажи мені сьогодні про Каспій», написані в Каліфорнії в ностальгії за домівкою, стали частиною інсталяції італійської художниці Лаури Б’янко в галереї ARTIM.

Восени 2018 року письменниця оголосила про те, що вирішила присвятити себе мистецтву та бізнесу – здавалося б, такі різні сфери – які вона елеганто поєднала у запуску онлайн-журналу про мистецтво і культуру з іронічною назвою «BAHAR Magazine». Журнал цей займається соціальною підтримкою жінок.

На хвилі успіху, 28 листопада 2019 року письменниця оголосила про запуск соціального проєкту — платформи і дискусійного клубу KulturMultur Baku. В рамках платформи проводяться дискусії на громадські теми, ознайомчі заходи, лекції та майстер-класи. Метою проєкту є підтримка діячів мистецтва і підвищення обізнаності про соціальні тенденції. Серед спікерів клубу — творець унікальних килимів Фаїк Ахмед, членкиня спільноти поетів Великої Британії Лейлі Салаєва, сама Саяли Бахар та інші діячі мистецтва і культури.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

5 травня, недiля

10.30 «Відкрий Європу для себе!». Захід до Дня Європи. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

11.00 «Різні можливості – рівні права». Інформаційна акція до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів. Філія №42 (вул. Генерала Петрова, 59а)

7 травня, вiвторок

15.00 «Музичний шедевр». Літературно-музична композиція до 200-річчя прем’єри Дев’ятої симфонії Людвига ван Бетховена. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

11.00 «Мистецька студія. Дорослі». В рамках art клубу при бібліотеці. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

12.00 «Цікаві факти про радіо» Пізнавальна панорама.  Філія №28 (пр. Гагаріна, 16/3)

16.00 «Апостол новітнього українства». Краєзнавча сторінка до 80-ої річниці з дня смерті Липи І. Ю. Філія №33 (Французький бульвар, 22)

8 травня, середа

14.00 «Там де пам’ять там сльози». Книжково-історичний навігатор. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров., 1а)

13.00 «Поезія вогненних років». Поетичний вогник. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)

12.00 «Червоний хрест України». Інформаційна година. Філія № 29 (вул. Лузанівська, 67)

9 травня, четвер

13.00 «Наш вибір». Експрес-інформація до Дня Європи. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

12.00 «Вічний вогонь поезії» Час поезії до Дня перемоги.  Філія № 29 (вул. Лузанівська, 67)

11.00 «Літературна карта Європи». Книжкова мандрівка до Дня Європи. Філія №42 (вул. Генерала Петрова, 59а)

10 травня, п’ятниця

11.00 «Величайна пісня матері» Майстер-класс зі створення подарунку для мами. Філія № 29 (вул. Лузанівська, 67)

13.00 «Мамо – дякую тобі! » День матері.(12 травня) Бібліотечний non-stop. Концерт. Філія № 30 (вул. Кримська, 58)

11 травня, субота

13.00 «Геній сюрреалізму». Час мистецтва до 120-річчя від дня народження Сальвадора Далі. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)

12.00 «Все починається з мами». Свято до Дня матері. Філія № 44 (вул. Ю. Фесенка, 7)

12 травня, недiля

11.30 «Україна в ЮНЕСКО, історія вступу». Історичний екскурс. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

15.30 «Кожна родина – частинка України». Івент  до Міжнародного дня сім`ї. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви