14 серпня в Центральній міській бібліотеці ім. І.Я. Франка відбулась презентація виставки «Вікі любить пам’ятки». Про конкурс розповів Анатолій Федорович Люцук, член ГО «Вікімедіа Україна» та адміністратор української Вікіпедії.
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій пам’яток культурної спадщини під вільною ліцензією, для того, щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Конкурс також спрямований на привернення уваги до охорони та збереження пам’яток. Міжнародний конкурс «Вікі любить пам’ятки» вперше було проведено в 2010 році у Нідерландах. Наступного року до нього долучилося 18 країн світу, у 2012-му – Україна. У 2018 році країн-учасниць було 55.
Відвідувачі виставки побачили фото, що стали переможцями у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за 2017 та 2018 роки, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина».
Одеса — вже дев’ята зупинка мандрівної виставки. Раніше її бачили у Києві, Старобільську, Лисичанську, Покровському, Хмельницьку, Херсоні, Миколаєві та Вінниці.
Про Будівлю народної читальні, як пам’ятку архітертури, де нині знаходиться ЦМБ ім. Франка розповіла завідувачка краєзнавчого відділу Карабецька Л.Д.
Віртуальною мандрівкою представленими світлинами в читальній залі провела читачів Тетяна Поперечна. Всього на виставці представлено 26 світлин авторів — як аматорів, так і професіоналів.
Нагадуємо, що з 1 по 30 вересня проходитиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Він має статус найбільшого у світі згідно з Книгою рекордів Гіннеса, і цього року конкурс проходитиме у 30 країнах світу. Учасники української частини конкурсу зможуть завантажити свої фотографії пам’яток України та позмагатися за відзнаки та призи у кількох номінаціях.
Узяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього слід бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня.
Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як під час конкурсу, так і до нього; головне, щоб це були власні роботи. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх регіонів України, в тому числі Автономної Республіки Крим і Севастополя.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу в цілому, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, та переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.