4 вересня у бібліотеці №33 ім. Трусова відбулася презентація виставки «Невідома Одеса». Кожна книга експозиції містить у собі стільки інформації, що не вистачило б і дня розкрити всі теми.
Здавалося б, скільки всього вже було написано і розказано про наше улюблене місто, схожі всі вулички та провулки, але все ж таки, читаючи спеціалізовані збірки – «Дім князя Гагаріна», «Дерибасівська – Рішель’євська», Воронцовська збірка та інші, знаходиш усе нові та нові цікаві факти про Одесу. Те саме можна сказати і про книги.
Якщо ви хочете побачити Одесу початку та середини 19 століття, прочитайте «Одеса очима британців» (складена з фрагментів нотаток британських мандрівників) та «Спогади про Одесу, Єдисан і Буджак» Юзефа Крашевського (заснована на щоденникових записах).
Багатьох зацікавить книга Олега Дерибаса «Фаворит». Через публікацію листів та документів з приватних архівів та інших першоджерел автор відтворює близький до реальності портрет, як і раніше, загадкової та оповитої багатьма таємницями особистості засновника Одеси – адмірала Йосипа де-Рібаса. Звичайно ж, не можна пройти повз книжку ще одного з династії Дерибасів, Олександра – «Стара Одеса. Забуті сторінки». Видання складається з серії історичних та мемуарних нарисів, з яких ми дізнаємось про побут, традиції, звичаї мешканців, біографії окремих відомих особистостей.
Також бібліотекарі не обійшли увагою книги вузької спеціалізації – «Сторінки історії одеської залізниці 1865-2005 р., «Одеський університет 1865-1990 р.», «Одеська Державна Академія Харчових Технологій», «Одеському водопроводу – 100 років». Здавалося б, книги для певного кола читачів, але повірте, хто цікавиться історією Одеси, відкриє для себе багато нового.
На виставці також представлені книги Файтельбер-Бланка, з яких ви можете дізнатися про життя Одеси та одеситів з 1914 по 1945 роки.
Всі ці книги – це фактаж, а ми хочемо показати душу одеситів. Це книги – спогади авторів, їхнє особисте сприйняття Одеси, осмислення себе як особистості. Пропонуємо почитати Ростислава Олександрова «Одеські історії», Юрія Овтіна «Променад по Одесі», Романа Бродавко «Вулиці нашої пам’яті», Михайла Пойзнер «Одеські сторінки», Галина Дерибас «На семи вітрах», Олег Дерибас «Двір моєї пам’яті» та Безсмертне місто».
Впевнені, що всі представлені книги обов’язково знайдуть свого читача.