15 березня бібліотека №2 ім. К. Паустовського провела наступний захід, який присвячений Року Японії в Україні. Для читачів бібліотеки бібліотекари провели презентацію літературної виставці «Японська класична поезія».
Японська поезія тісно пов’язана з природою. Природа для поетів, навіть у найменшому виявленні неоціненна, як і людина. Читачі познайомились з японською літературою, яка починається з усної народної творчості та міфології. Завідуюча бібліотекою-філією №2 Каріна Апарінова розповіла читачам про Відомство японської поезії, яке ще у 951 році було створено при імператорському дворі. Це відомство збирало кращі поетичні твори, а найпопулярнішим жанром була танка. З 21 століття чільне місце належить жанру хоку.
Японські вірші схожі на мистецтво живопису, їх часто пишуть з сюжетів картин. Інколи вірші надихають художників на творчість.
Виставка знайомить з видатними японськими поетами. З віршами Мацуо Басьо познайомила читачів бібліотекар Любов Шевченко. Японський поет вчив своїх учнів проникати у предмет, відкривати його сутність, і тоді народжується вірш. Потрібно вдивлятися, вслухатися, вникати, не проходити повз, намагатися побачити прекрасне. Щоб зрозуміти японську поезію, потрібно тонко сприймати природу. Природа вчить японців гармонії, вона навчає стежити за змінами у світі.
[warning]Весна прийшлаЩе тільки дев’ять днів
Полям і горам.
Мацуо Басьо[/warning]
На завершенні заходу Олександр Апарінов познайомив читачів з музичними японськими записами, в яких чудово звучать японські вірші.