6 листопада в бібліотеці № 25 пройшов урок для учнів початковоі школи УВК№4. Його метою є формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Бібліотекарі прагнули розширювати знання учнiв про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності.
Урок почала Інна Смірнова: «Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки, з подвір’я, по якому ви бігали, з села чи міста, з України, де ви народилися. А Україна – це наша Батьківщина. Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні».
Далі Тая Скопенко коментувала фото-слайди:
— символами України завжди були хліб, рушник та калина;
— діти танцюють український танець;
— кожна пора дарує свою красу: весна – ніжні білі квіти, осінь — червоні ягоди. Важко уявити сільське подвір’я, де не ріс кущ калини.
У канадців – клен, в росіян – берізка, а в нас верба і калина. Перша квіточка – наша родиночка, друга – рідна сторона: так говориться в пісні про калиновій цвіт.
Бібліотекар зазначила, що без мови немає народу і запропонувала послухати українські народні пісні. Робітники бібліотеки вийшли із запаленими свічками і по черзі прочитали «Молитву» Ольги Яворської.
Нагадуємо, що День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Литописця, послідовника творців слов’янської письменності Кирила і Мефодія.