7 березня бібліотека №44 презентувала книжкову виставку «Він стати нам рабами не дає», присвячену 201 річниці від дня народження Тараса Шевченка.
1 розділ «Шевченко і сьогодні наш сучасник» представили книги Б.Степанишина «Т.Шевченко…»., «Вічний, як народ», ЗТ М.Рильського,т.12,новела «Марія» В. Стефаника, відгуки про поета багатьох відомих сучасних українських і зарубіжних діячів.
Бібліотекар Світлана Тихан звернула увагу на слова Д.Донцова («Ніколи-бо не був він такий актуальний,як у наш час.»), Н.Федорака («Він сам себе зробив! Піднявся з суспільного дна до академіка гравюри»), В.Яворівського.
Присутні коментували вислови, відповідали на питання, чи актуальна ця думка сьогодні, чи потрібно популяризувати нині Шевченка,у який спосіб.
В 2 розділі «Почуйте в його слові те, що лікує, плаче, попелить» зібрані твори Шевченка: «Кобзарі» різних років видання, «Избранные произведения» тощо. Бібліотекар використала влучний відгук про творчість Тараса В.Базилевського. Читачі прослухали запис пісні гурту «Кому вниз» «За байраком – байрак» і «Думи моЇ…» у виконанні Лами.
В 3 розділі «Шевченко- художник» розмістили малярські твори поета. Публіцист Є.Сверстюк сказав: «Бог дав йому великий хист до малярства, бо інакше він не мав би змоги навіть вирватися з села. Малярство було тією чарівною паличкою, що рятувала його в годину скрути й легалізувала його становище».
Російський художник К.Брюллов, побачивши поета вперше, висловився про своє раптове враження однозначно: «Физиономия не крепостная». Отже, Шевченко не був невільником навіть тоді, коли вважався кріпаком ,не почувався рабом, бо душа його була вільна.
В кінці заходу кожен присутній прочитав напамять улюблену поезію Кобзаря. Найбільше аплодували пятикласниці шк.№45 Ганні Соловйовій, яка декламувала «Садок вишневий» в українському вбранні.I з задоволенням брали діти додому почитати твори Шевченка.