19 жовтня у бібліотеці ім.Е.Багрицького відбулася зустріч-презентація «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Ознайомитися з роботами Олександра Синельникова, Тетяни Бережок, Надії Бєляєвої, Олега Недвіги — представників фотогрупи «Город» та художніми картинами Ірини Вишневської прийшли діти 8х-9х класів гімназії №1 ім. А.П.Бистриної.
Відкрили презентацію розповіддю про епоху козацтва за матеріалами суспільного діяча Оксани Строганової. Для того щоб підготувати школярів до більш глибшого та усвідомленого сприйняття сюжетів фотомайстрів та художніх полотен, бібліотекарі підготували бесіду, в якій обговорили риси справжніх козаків, характерні для запорожців звичаї та історичні обставини, пов’язані з епохою українських лицарів.
До презентації тематичної виставки та спілкування з учнями були запрошені і фотомайстри. Тетяна Бережок зацікавила розповіддю про острів Хортиця, найбільший острів на Дніпрі. Вважається, що з Хортиці вирушали у козацькі походи проти поляків оспівані українським народом Северин Наливайко, Криштов Косинський, Іван Сулима. Бував тут і гетьман Петро Сагайдачний зі своїм військом. Саме на Хортиці Богдан Хмельницький отримав підтримку реєстрових козаків у часи Визвольної війни у 1648–1654 рр.
Тетяна Бережок підкреслила і основні складнощі при фотозйомці театралізованого дійства на острові Хортиця, де побували майстри фотогрупи «Город», чим захопила допитливих гостей та відповіла на ряд поставлених запитань. Також обговорили і інші роботи, присвячені козацтву та українським пейзажам.
Ірина Гіндіна привернула увагу школярів до художньої картини Ірини Вишневської «Браття козацького роду». Разом із присутніми вона згадала і важкі роки для нащадків козаків.
Колектив бібліотеки вдячний фотохудожникам групи «Город» та Ірині Вишневській, суспільному діячеві, письменниці, художниці. Завдяки їхній титанічній праці, жазі до нових сюжетів та картин, баченню прекрасного присутні мали можливість поринути у легендарну епоху козацтва та розкрити для себе прекрасні видовиди та історичні особливості нашої рідної країни.