У Центральній міській бібліотеці імені Франка відбулася цікава й значна подія в культурному житті Одеси – відкриття виставки графіки народного художника України Миколи Прокопенка. Експозицією спеціально організовано для переселенців до нашого регіону, більше ніж з сотнею з яких бібліотека наразі активно співпрацює.
Прокопенко Микола Миколайович — живописець, графік, книжковий ілюстратор, професор живопису, малюнку й композиції, член Національної спілки художників та Національної спілки театральних діячів України. Творити красу, черпати натхнення від природи й людей – його найголовніше бажання та творче кредо.
Митець народився 17 серпня 1945 року у селищі Лиманське Роздільнянського району Одеської області. Навчався в Одеському державному училищі імені М. Б. Грекова, а потім в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури України.
Без перебільшення можна сказати, що художник здобув визнання серед колег та шанувальників мистецтва по всьому світові.
«Для нашої бібліотеки — велика честь і радість відкривати виставку картин Миколи Прокопенка. Ми пишаємось дружбою з митцем, дякуємо за красу і радість, яку він нам щиро дарує. Бажаємо майстру творчого натхнення ,- сказала, відкриваючи захід, директор бібліотеки Наталя Кликова. — Роботи Миколи Миколайовича філософські, у багатьох з них присутня жінка — Берегиня краю. На переконання автора, вона – центр Всесвіту. Все це ви можете побачити у нашій читальній залі».
Крім створення власних полотен, Прокопенко реставрує зразки станкового, темперного, масляного й монументального живопису, а також створює театральні декорації.
З 1977 до 2022 року художник взяв участь у 770 регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках, бієнале й трієнале живопису, графіки та ілюстрації друкованих і рукописних книг, став лауреатом, дипломантом і призером багатьох з них. Він провів 184 персональні виставки живопису та графіки.
У творчому доробку Прокопенка 958 виставок. Це неймовірно! І через це його називають «людиною-мотором».
У роботах, що експонуються в бібліотеці імені Франка, жінки-берегині української землі, герої міфів, чудернацькі натюрморти й неймовірні пейзажі: вони, як завжди, щирі та загадкові, адже митець вкладає в них всю душу.
У вернісажі взяла участь Світлана Лукіна – лауреат літературних премій імені Івана Рядченка та Костянтина Паустовського. Вона прочитала вірші із збірки поезій доньки художника Тетяни, поділилась враженнями від його робіт.
А Микола Якимчук – учень музичної школи імені Столярського та наш юний читач – зачарував присутніх грою на фортепіано.