Напередодні Всесвітнього дня письменника, який відзначається 3 березня, в Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка пройшов літературний вечір-пам’ять «Невтомлене перо». Захід був присвячений відомому одеському письменнику, заслуженому журналісту України, громадському діячу, генералу козацтва і науковцю Богдану Івановичу Сушинському.
Про багатогранний талант академіка і письменника, історика і журналіста свідчать ті нагороди та відзнаки, які він отримав за свій величезний внесок в розвиток і відродження української культури, збереження її історичної пам’яті. «Однією з найвиразніших прикмет творчості Сушинського є її жанрове розмаїття: новели, повісті, романи, історичні нариси, рецензії, публіцистичні статті, літературознавча монографія, поетичні збірки. Романний доробок складають 60 творів, тут і пригодницький роман, історичний, авантюрний, есе. Історичний нарис і історичне есе, публіцистичні статті, літературно-критичні огляди, рецензії», — на цьому зосередила увагу присутніх ведуча вечора завідувачка сектором менеджменту та маркетингу Ірина Серебреннікова.
Про дитинство письменника розповіла дружина Антоніна Терентіївна Сушинська. Від голови Одеської обласної організації Національної спілки письменників України Сергія Дмитрієва аудиторія дізналася про те, як Богдан Іванович збирав матеріал для своїх творів, якою наполегливою і прискіпливою людиною він був при цьому.
Друзі, колеги, однодумці — Олег Дрямін, Віктор Стельмах, Віктор Мамонтов, Євгенія Заславська і Ганна Дюбіна — щиро ділилися спогадами про Богдана Івановича. Дві години — це дуже мало для того, щоб осягнути масштаб і велич цього письменника і історика. Хвилиною мовчання віддали шану людині, яка на вівтар служіння українській культурі поклала все своє життя до останнього подиху.