29 червня в бібліотеці №2 імені Костянтина Паустовського відбулося відкриття циклу ювілеїв Одеського КВВ, сезон 66-67. Захід підготовлено для студентів третього віку територіального центру Приморського району і членів літературного клубу «Золота троянда».
Завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова представила автора нового проекту, який пов’язаний з історією міста Одеси. Це журналіст, літератор, лауреат літературної премії ім. К. Г. Паустовського Олександр Галяс.
Заступник редактора газети «Порто-Франко», колишній учасник Клубу веселих та винахідливих, Олександр Галяс розповів аудиторії, як виник КВВ, та про те, що у 2022 році відбувся збіг — три ювілеї Одеського КВВ.
Сергій Муратов запропонував створити молодіжний клуб. На початку вирішили, що буде ВВП — вечір веселих питань. Олександр Васильович багато розповів про перші ігри, прями ефіри передачі на ТБ. Але багато записів передач було знищено.
Олександр Галяс згадав відомі прізвища учасників КВВ, про конкурс капітанів та про модну тему КВВ «Телепатія навколо нас». Одеські учасники КВВ користувалися сильною популярністю, були дуже привабливими. Змінювались ведучі, гумор та команди. Олександр Галяс розповів про свою нову книгу про КВВ та Д. Макаревського «Книга про нас». Одеська команда мала чудове підкріплення від Нелі Харченко, яка і сьогодні згадує у свої 90 років популярних одеських гравців.
Друга частина заходу була присвячена письменнику Костянтину Паустовському і Одеському КВВ. Костянтин Георгійович дуже захоплювався грою одеської команди. Письменник написав листа, який поклав у книгу «Час великих сподівань» з особистим підписом від себе, і передав на ТБ. Лист і книга були адресовані для капітана одеської команди Валерія Хаіта. Але подарунок не знайшов свого адресата. Про цей випадок розповів літературний секретар Паустовського Валерій Дружбинський.
В Одесі янголом-охоронцем для команди була Лідія Гладкая з Одеського обкому партії. В літку 1966 року на Одеське телебачення прийшло запрошення для гри у КВВ одеської команди. Прізвища, які залишили слід в Одеському КВВ: Олександр Галяс, Валерій Хаіт, Валентин Крапіва, Юрій Макаров, Михайло Малєвін, Сергій Муратов, Сергій Калмиков, Євген Лапшин, Михайло Левинтон, Олена Гальперіна.
Бібліотекар Олександр Апарінов представив тематичні фото і музичне оформлення нового проекту. Музичний подарунок представив викладач МДМК Олег Зеленковський. У виконанні Олега Леонідовича пролунав «Ноктюрн-до мінор» українського композитора Юрія Вісняка.