12 грудня у філії №28 відбувся тематичний захід вшанування чорнобильців. Вiн був присвячений пам’яті людей, які пережили страшні події Чорнобильської катастрофи. Учасники заходу мали можливість згадати героїзм ліквідаторів і дізнатися більше про наслідки цієї трагедії через літературні твори.
Захід розпочався з короткої розповіді бібліотекаря про Чорнобильську катастрофу та її наслідки. Під час цієї частини присутні дізналися про важливість пам’яті щодо тих подій, про героїчний подвиг людей, які не побоялися ризикувати своїм життям задля порятунку інших. Бібліотекар підкреслила важливість передачі цієї пам’яті наступним поколінням.
Основною частиною заходу стало обговорення художніх книг, що висвітлюють тему Чорнобиля. Жінки поділилися своїми враженнями від таких творів, як “Чорнобильська молитва” Світлани Алексієвич і “Постскриптум. Чорнобиль” Анатолія Кокотюхи. Учасники заходу глибоко аналізували, як у книгах передано трагедію та героїзм людей, які стали свідками і учасниками цих подій. Кожен висловив свої думки щодо того, як Чорнобиль змінив не лише життя тих, хто безпосередньо був там, але й усю країну.
Під час обговорення зазначили, як важливо пам’ятати та вшановувати подвиг ліквідаторів, адже їхній героїзм і самопожертва стали основою для того, щоб ми могли жити в безпеці.
Наприкінці заходу присутні разом створили стіну пам’яті, на якій залишили записки з подякою та повагою до всіх, хто боровся з наслідками Чорнобильської катастрофи. Це був дуже емоційний момент, який наголосив на важливості пам’яті та єдності у вшануванні чорнобильців.
У рамках заходу було організовано книжкову виставку, на якій представлені книги:
1. Світлана Алексієвич, “Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього”.
У цій документальній книзі зібрано свідчення очевидців, які пережили трагедію. Авторка розкриває емоційний і психологічний вплив катастрофи.
2. Марія Старожицька, “Інші”
Роман про людей, яких об’єднує Чорнобиль. Авторка показує, як трагедія вплинула на їхні долі та формування суспільної свідомості.
3. Катерина Калитко, “Земля загублених, або Маленькі страшні казки”.
Збірка оповідань, у яких присутні елементи постапокаліптики, навіяної чорнобильською тематикою.
4. Олексій Бреус, “Чорнобиль: репортаж з минулого”.
Книга від ліквідатора, який був оператором четвертого енергоблока. Вона розповідає про реалії роботи в зоні катастрофи.