19 травня, до Дня вишиванки, в бібліотецi №7 ім. І. Гайдаєнко видбувся захід «Всі кольори життя в бібліотеці». Він був підготовлений спільно з терцентром Суворовського району в рамках соціальної програми для людей похилого віку.
Инна Федосєєва презентовала виставку «Диво з нитки». Аудиторія дізналася, що про вишивку згадується ще в Біблії та «Іліаді» Гомера. Нею, засвідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Арабський мандрівник Х століття у своїх розповідях свідчить, що руси теж носили вишитий одяг.
Вишиванка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу.
Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку з піджаком.
Бiблiотекар пропонувала увазі читачів книгу Алли Чорноморець «Вишиванка в сучасному світі». Практичний посібник познайомить з популярним в наш час видом рукоділля – вишивкою. Книга ілюстрована зразками узорів.
В альбомі Олени Гасюк і Марії Степан «Художнє вишивання» описані різні види мережки, швів, методи вишивання, зображені зразки вишивок для обробки різних виробів. З історією української вишивки від Х до ХХ століття ознайомить книга Тетяни Кара-Васильєвої і Алли Чорноморец «Українська вишивка». В ній розглядаються особливості самобутньої народної вишивки, описуються основні техніки шитва, розкриваються символіка рушників, їхнє значення у святах і обрядах.
В книзі Бригитти Коварської і Олени Євдокимової «Уроки вишивания» розповідається про мистецтво вишивання, детально описується більше трьохсот прийомів вишивки для окраси – одежі, інтер’єра квартири, предметів домашнього вжитку.
В книзі Валерія Левчука «Червоними і чорними нитками» розміщено багато узорів і орнаментів, даються рекомендації стосовно опанування необхідними навичками створювати художні композиції, описані прийоми виконання багатьох вишивальних швів, які використовуються для прикрашання одежі. І ще з багатьма цікавими книгами і матеріалами бажаючі можуть ознайомитися, завітавши до нашої бібліотеки, тому, що зараз вишиванка стає сучасним трендом моди не тилкі в Україні.
Присутним були показани відеоролики, створени сивробітниками бібліотеці про історію вишиванкі, прозвучали пісні у виконанни Антонини Нероди, Варвари Клапчук, Людмили Вашковськой. створили театралізовану виставу у виконанні Ольги Прахт, Алени Храмовий та її донечок Насті та Наталки с піснею «Вишивала дивчина».