Переглядів:237

24 квiтня в бібліотеці № 7 Інна Федосєєва презентувала виставку-мозаїку «Шекспір, його герої і час». Захiд вiдбувся на честь Всесвітнього дня книги і авторського права і 460-річяя від дня народження найвидатнішого англійського драматурга, поета, актора та театрального підприємця Вільяма Шекспіра.

Інна розповіла про значення творчості Шекспіра. Вона представила читачам книги  і періодичні видання, які знайомлять з біографією драматурга. Серед них книга із серії «Слід в історії» Жанна-Марі і Анжели Маген «Шекспір». «Вільям Шекспір: Весь світ – театр» публікація в журналі «Персони». Літературні статті Льва Толстого, Джорджа Орвелла, роман Кліффорда Саймака «Заповідник Гоблінів» та інші. Українська шекспіріана представлена засновником українського шекспірознавства Іваном Франко, який написав 11 праць про Шекспіра і переклав п’єсу «Венеціанський купець».

Ювіляр року Дмитро Паламарчук перший в Україні зробив переклад усіх 154 сонетів, за що одержав премію ім. М. Рильського. Його переклади представлені в книгах В. Шекспір «Вибране», «Світової поезії світ», у журналі «Всесвіт» — історична рубрика «Вічний Шекспір».

У рубриці «Одеса і Шекспір» Інна представила цікаву інформаційну подорож «По слідам великого драматурга» з книгами перекладів видатного одесита, члена НСЖУ Георгія Пилипенко «Шекспір в Одесі» і вперше тримовне видання сонетів В.Шекспір «Сонети».

Були продемонстровані відеоролики про Шекспіра, його героїв, фотоальбоми з картинами Френка Діксі, Михайла Врубеля, Джона Міллеса, Костянтина Маковського, яких надихнули твори автора. У рубриці «Шекспір на сцені і книжковій сторінці» представлена найкраща перша постановка в театрі України «Березіль» п’єси «Макбет» —  у книзі «Лесь Курбас».

Присутні прийняли активну участь у бесіді. Тамара Жулінська розповіла про своє відвідування постанови п’єси Шекспіра « Король Лір » на англійській мові. Валентин Осінь представив власні твори про сонети. Ірина Осіння прочитала улюблені сонети в різних перекладах. Галина Вірт представила власні вірші. Валентина Мартинюк розповіла про  скульптуру Джульетти в Вероні. Діна Брагіна торкнулася теми героїв п’єси «Ромео і Джульєтта».

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви