23 травня в ЦМБ ім. І. Франка в відділі абонемента відбулось чергова Українська вітальня на тему «Вишиванка – національна святиня».
Лариса Денисенко, бібліотекар абонемента, розповіла присутнім, що вишивка – один із видів народного декоративного мистецтва, один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і дівчат.
Вишивку вживають в українському народному побуті, перед усім на предметах одягу. Вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як наліжники, обруси, наволочки, рушники, тощо.
Історія вишиванки дуже гарна: і про історію вишивки, і про історію вишитих рушників, і про народні традиції, звичаї, вірування дізналися присутні на черговому засіданні вітальні, де зібралися любителі народного декоративного мистецтва учні школи №118 школи, Надія Курись (дизайнер одягу), Ненакова Марія (в’язання), Хорлой Олена (рушники), Людмила Невська (Вашковська) (рукодільниця на всі руки – це і вишивання нитками і бісером, плетіння бісером, український одяг своїми руками, та інші)
Звучали українські мелодії «Рідна мати моя», «Пісня про рушник», «Вишиванка» та інші. Лариса Денисенко представила виставку-огляд «Візерунки долі», де читачі ознайомилися з різними видами вишивання в різних місцевостях України.
Для учнів ООШ № 118 Надія Курись читач бібліотеки, дизайнер, провела майстер-клас на тему «Современные материалы и техника выполнения вышивки».
Присутні були задоволені почутим і в відповідь розповіли свої історії, про свої сімейні традиції.