14 травня в бібліотеці № 30 відбувся літературній кабінет «Майстер психологічної новели», присвячений 150-річчю від дня народження Василя Стефаника. На захід завітали постійні читачі бібліотеки.
Бібліотекар Ірина Смірнова представила читачам книжкову виставку і познайомила їх з біографією та творчістю Василя Стефаника, класика української літератури і письменника світового значення, майстра соціально-психологічної прози і талановитого новеліста.
Читачам було цікаво дізнатися про літературний талант В. Стефаника. Більшість його оповідань про сумні людські історії, гірку долю селян. Чому в його творах домінує трагедія, смуток, людський біль? Наскільки його твори сучасно звучать сьогодні? Письменник мав інтуїтивне чуття нового, саме тому літературні критики називали його українським модерністом. Написав він небагато, але писав емоційно, коротко, відчайдушно.
Бібліотекар коротко, оглядово розповіла присутнім про відомі твори українського новеліста — «Сини», «Марія», «Діточа пригода», «Вона-Земля», які просякнуті трагізмом та гіркотою Першої світової війни. А також про цікаву, епічно-психологічну новелу «Камінний хрест», присвячену прощанню селян-емігрантів зі своїм рідним краєм, перед тим, як назавжди виїхати до Канади.
По завершенні заходу співробітник бібліотеки порекомендувала усім прочитати твори В. Стефаника і подивитися художній фільм «Камінний хрест» режисера Леоніда Осики, відзнятий 1968 року за мотивами новел «Камінний хрест» та «Злодій».