«Коли, коли вже розпочнуться зустрічі клубу в бібліотеці? Коли можна буде знов поспілкуватись з улюбленим сенсеем?» Впевнені: з такими питаннями, під час логдауну, не раз зверталися один до одного шанувальники країни «Вранішнього Сонця». І ось, звершилося! Цей день настав!
29 квітня в бібліотеці №32 відбулося чергове засідання японського клубу «Юко». Президент клубу Анатолій Гольша провів культорологічну годину «Принципи японської естетики в літературі».
Довгий час Японія була закрита для західних мандрівників, що дозволило зберегти неповторну своєрідність її культури. Присутнім пощастило, адже лектор заходу багато разів відвідував цю дивовижну країну, прекрасно володіє її мовою. Він розповів про принципи, канони краси японської естетики, які сформувалися ще в епоху Середньовіччя, та як вони вплинули на те, яким стало мистецтво Японії, як воно розвивалося і як відбилося на менталітеті японців.
Велику увагу сенсей Анатолій Гольша приділив японській поезії, яка побудована на натяках і домислювання. Японські поети часто говорять з читачами завуальовано, щоб змусити їх міркувати, розшифрувати посил і інтерпретувати істину. Таким чином поетичний творець робить читача співтворцем, змушуючи його працювати серцем й головою.
Довести членам клубу ці істини, Анатолій-сан вирішів на особистому прикладі, проникливо прочитавши мовою оригінала хокку визнаного майстра слова – Басьо, чим дуже прикрасив літературну зустріч.
Це засідання збагатило новими враженнями усіх шанувальників японської культури. У планах клубу так і залишається вивчення мови, культури, традицій й народних промислів Японії. Такі зустрічі з цікавими людьми, та й просто дружнє спілкування, заряджають позитивними емоціями, які так необхідними зараз нам всім.