23 серпня в бібліотеці №7 ім. Івана Гайдаєнко відбулась зустріч на честь свята — Дня Незалежності України.
Захід відкрився хвилиною мовчання в пам’ять загиблих героїв України і виконанням Державного гімну.
У своєму привітанні присутнім Наталя Слягузова почала зі слів президента країни Володимира Зеленського «Це великий і дуже важливий день… Це можливість зрозуміти , чого ми навчилися, чого маємо навчитися, щоб ніколи її не втратити. Саме цьому присвячене святкування Незалежності України». Далі були продемонстровані ролики, присвячені Дню українського прапора і Дню оголошення незалежності, символіки держави.
З 1991 року унікальність незалежної України формували видатні особи, які відомі як в Україні, так і усьому світі. Зараз — це люди, які відстоюють нашу незалежність на фронтах війни. Бібліотекари познайомили присутніх з книгами і відео матеріалами про героїв, які представляють культурний фронт України.
Інна Федосєєва оформила книжкову виставку і розповіла про дуже цікави книжки, що показують читачу реальність фронтових буднів, правдиво транслюють досвід, який у художній літературі героїзується. Особливу увагу вона приділила книговидавцям та блогерам Братам Капрановим, які долучилися до лав тероборони Києва, а ще в день Незалежності вони відмічають свій 55-річний ювілей. До уваги читачів представлена книга — супербестселер для дітей і батьків, які хочуть, щоб їх нащадки виросли українцями — «Мальована історія Незалежної України».
Книга американського журналіста і фотографа Сергія Лойко «Аеропорт». Автор був єдиним іноземним кореспондентом, який побував у донецькому аеропорту в жовтні 2014 року й провів там чотири дні з кіборгами.
Надзвичайна книга морського піхотинця добровольця батальйону «Дніпро – 1» Романа Зіненко «Війна, якої не було» написана у жанрі історичного репортажу хроніки Іловайської трагедії. Книга «Любов на лінії вогню» письменниці, журналістки, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань Василини Трофімович, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями.
Євген Положій «Іловайськ» «5 секунд, п’ять днів». Сергій Жадан «Інтернат», Дмитро Якорнов «То АТО. Дневник добровольца», Василь Іванина «Брати», Наталя Костіна «Білет в одну сторону», Василь Шкляр і його книга «Чорне Сонце» про реальні події бойових дій, очима бійця полку «Азов» з позивним «Маляр». Професійний фотохудожник, доброволець батальйону спецпредназначення «Полтава» Віталій Запека і його книги «Цуцик», «Герої, херої та не дуже». Юлія Ілюха українська письменниця, журналістка, волонтерка АТО і її збірка оповідань «Неболови». Взагалі тема жінки на війні окрема, кліпи на тему були показані про Василину Трофімович «Стефанія» — відомого реп-гурту «Kalush», переможців Євробачення 2022.
Українській оперний співак Василь Сліпак (баритон) — доброволець корпусу «Правий сектор», учасник військової операції в Луганське Загинув у 2016 році і був нагороджено званням Героя України та орденом Золота зірка. Віктор Ліфанчук, автор і виконавець, відомий журналіст зробив музичний ролик про Василя Сліпака на вірші Світлани Короненко, якій був продемонстроване на заході.
Вірші про Україну сучасних авторів читали Людмила Вашковська, Валентина Мартинюк, подружжя Гора. Свої вірші читали Галина Вірт, Валентина Миколаєва.
Чудові українськи пісні прослухали у виконанні гурту «Чорноморські барви» та народного хору «Любисток», члени якого з першіх часів війни в волонтерської бригаді с. Крижанівки виготовлюють маскувальні сітки для ВСУ. Керівник гурту Олександр Вдовіченко – автор і виконавець пісні «Болить серце України».