В бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького діє експозиція «Обереги пам’яті». Тут представлені роботи Мечислава Віц-Дельпеса та Віктора Олександровича Токаря, приват-доцента кафедри дизайну архітектурного середовища АХІ ОДАБА, художника, члена Спілки архітекторів України.
Куратор проєкту — Оксана Георгіївна Церковна, художник-графік, інженер кафедри ДАС АХІ ОДАБА, відповідальний секретар фахового видання, аспірант кафедри ФАБД, НАУ (Київ).
Зараз дефіцит справжніх емоцій, але художня атмосфера мистецької гавані «Обереги пам’яті», яку композиційно вибудували Віктор Олександрович та Оксана Георгіївна, дають можливість відчути справжність та історичну ідентичність, яка передається від покоління в покоління. Роботи заохочують осягнути актуальність творчих взаємодій і порадіти за можливість побачити культурне надбання шляхетного роду.
Є багато цікавих моментів, які посприяли організації та реалізації художнього експірієнсу «Обереги пам’яті». «Я подумав, що справді, — розповідає Віктор Токар, — вся моя діяльність, все моє життя побудовано на тих спогадах, на дуже вагомих прикладах, якими можна ділитися та користуватися сьогодні, які актуальні й ґрунтовні. Їх історичність підтверджує те, що мистецтво на віки. Воно переходить з одного покоління в інше і поступово насичується різними фарбами».
Кульмінацією організації заходу стала переповнена зала відвідувачів та цікава розповідь автора про роботи, життя його талановитого дідуся, виховання бабусі та матері.
Підтримати Віктора Олександровича приїхали однокласники, колеги, студенти, випускники, дизайнери та архітектори.
Директор КУ «ЦБС для дорослих» Наталя Дмитрівна Кликова привітала з відкриттям цікавого проєкту та наголосила на важливості подібних культурних подій для читачів бібліотеки й мешканців міста. Багато теплих слів і подяк лунало в адресу організаторів — Оксани Георгіївни Церковної та Віктора Олександровича Токаря.
Емоції талановитих людей, які свою творчу енергію, знання і вміння передали у графічних роботах, натюрмортах та скульптурах можна побачити в одному із залів бібліотеки ім. Е.Багрицького.
Виставка діє 10 днів — з 5 по 16 серпня. Вхід вільний.