16 лютого в бібліотеці №33 ім. Трусова пройшло чергове засідання клубу «Французький бульвар». На ньому обговорювали план дій щодо просунення теми німецьких колоній Одеської області, показу фільмів на Одеській кіностудії по цій темі, знятих як у 90-х роках минулого сторіччя, так і уже в сучасні часи. Кінострічка «Німецька Атлантида» висвітлює історію заснування колоніі Нойбург (зараз Новоградовка ), показує, що залишилось до нашого часу, а також знайомить з нащадками людей, котрі колись підіймали цей край.
Друга стрічка «Люстдорф» переносить нас у період 1945-1946 років, коли в Люстдорфі був розташований табор для репатріантів, причому в 1945 полонених (французів, німців, румун) пересилали зі Сходу на Захід, а в 1946 в цей табор прибули вже радянські полонені з Заходу. Цікава історія цього табору. На початку 20-го сторіччя німецька колонія Люстдорф поступово перетворилася на курорт з приватними пансіонами, один з яких належав мебляру Георгу Ціфенбаху. Після революції усі вони були націоналізовані та перетворені на санаторії. Саме в будинку Ціфенбаха і був розташований табор для репатріантів.
Але це тільки маленька частина історії німецьких колоній. Пошукова і просвітницька робота продовжується.
На засіданні були присутні голова клубу Олександр Сурілов , журналіст Анатолій Венгрук, актор Сергій Васильєв, завідувачка Наталія Бондарчук, а також представники Міжнародної морської бізнес-асоціації Ігор Агафоніков та Олена Рибакова.