“Війна. Поезія. Гроші” — під такою назвою в Українській вітальні Центральної міської бібліотеки імені Франка відбулась зустріч з Віктором Стельмахом, відомим українським поетом, членом Національної спілки письменників України, головою ревізійної комісії Одеської обласної організації НСПУ. Про його життєвий та творчий шлях читачам розповіла завідувач відділу абонемента Лариса Денисенко.
Поет народився у мальовничому місті Володимир-Волинський Волинської області.
У творчому доробку Віктора Стельмаха налічується кілька збірок віршів: «Листопадовий грім»,«Свавілля білого бузку»,«Грішна сув’язь» тощо.
«Віктор Стельмах майстерно володіє поетичним словом і не залишає нікого байдужим до своєї творчості. Його вірші чуттєві та світлі, а поезія давно знайшла місце в серцях та душах багатьох співвітчизників», — підкреслила Лариса Денисенко.
Звичайно, найактуальнішим та найважливішим питанням, яке сьогодні хвилює кожного мешканця нашої країни, залишається захист Вітчизни, перемога у війні та мир. Віктор Стельмах захоплюється нумізматикою. Ось чому зустріч має таку незвичну назву.
Віктор Анатолійович представив присутнім серію обігових пам’ятних монет, присвячених Збройним Силам України, новітній історії нашої держави. «Обігові пам’ятні монети із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України щодня нагадуватимуть мільйонам українців про захисників, які зараз на полі бою відстоюють право нашої країни на свободу», – сказав він.
Зокрема, йдеться про такі пам’ятні монети, як:
- Сили спеціальних операцій Збройних Сил;
- Військово-морські Сили;
- Сухопутні війська;
- Десантно-штурмові війська;
- Державна прикордонна служба України;
- День пам’яті полеглих захисників України;
- Повітряні Сили;
- Революція гідності;
- Небесна сотня тощо.
Цю серію пам’ятних монет спеціального випуску Національний банк започаткував у 2018 році. Вона вже налічує 14 пам’ятних монет, першою з яких стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту. Кожна з монет передбачає мільйонний тираж виготовлення, — розповів Віктор Стельмах.
До Української вітальні завітав також переселенець з Очакова, який вже став читачем нашої бібліотеки, Едуард Корнілов. Учасники зустрічі із жвавим інтересом прослухали історію його життя, а також вірші, присвячені мужності та героїзму наших воїнів.