10 серпня у відділі абонементу ЦМБ ім. Франка пройшла презентація виставки-інсталяції «Три серпневих Спаса». Бібліотекар Лариса Денисенко познайомила читачів з історією свят, з їх назвами – медовий, яблучний, горіховий, з особливостями святкування. Для наших предків серпень був одним з найщедріших місяців року. Кінець літа і початок осені приносили людям особливу радість. І саме в цій час три віжливих релігійних свята придбали для людей подвійне значення.
Перший – Медовий Спас припадає на 14 серпня і його правильне найменування – Вимовляння древ Христа Господнього, день семи святих мучеників Маковеїв, або, як в народі кажуть, Маковея і називають ще першим Спасом чи Спасом на воді, це свято Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці. В цей день у церкві святять воду, квіти, освячують криниці.
Яблучний Спас – свято, яке отримало назву Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Святкують його 19 серпня і воно вважається третім після піся Різдва ті Великодня святом. В цей день у церкві святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки. Це день пминання мертвих родичів, за народною міфологією, це третій виступ мерців на світ у весняно- літньому сезоні. Мерці з`являються на Серпневий Четвер, на Зелені Свята і на Спаса.
Горіховий спас – це третій Спас, який називають полотняним. У багатьох селах в цей день торгували тканинами і платками, а на передодні відзначали Успіння Пресвятої Богородиці. Назва «Горіховий спас» пішла від того, що в цей день починали збір горіхів, і завершували збір зернових.
Бібліотекар зачитала багато прислів`їв та приказок, віршів і легенд, представила літературу, присвячену цим святам. Читачі взяли участь у невеличкій вікторині.