Переглядів:12420

Світлана Лазаренко, завідуюча бібліотекою №42, нагадує про те, що 11 квітня весь світ відзначав День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Вона звертає вашу увагу на книгу Джона Бойна «Хлопчик в смугастій піжамі».

11 квітня — страшний день в історіі людства. Тому і вибір книги зовсім не випадковий. Пані та панове, рекомендую до прочитання історію від Джона Бойна «Хлопчик в смугастій піжамі».

…Дев’ятирічний Бруно проживає в центрі  Берліну в величезному будинку з перилами,по яких він так полюбляє з’іджати. Його сім’я-тато,мама,сестра,дідусь і бабуся. А ще, в нього є три вірних друга-однолітка. Бруно цікавиться історією Середньовіччя, він любить читати про подорожі та пригоди. Але найбільше він полюбляє відправлятися зі своіми друзями у пізнавальні експедиціі.

Мабуть, експедицією можна назвати і раптовий переізд родини Бруно до нового місця з таємничою назвою Аж-вись. Новий будинок зовсім не сподобався Бруно. Так,він був набагато менший за попередній, стояв у відлюдному місці біля темного лісу. А от у вікно відкривався і зовсім незнайомий світ,та ще й огороджений колючим дротом.

Сім’я Бруно-тато, мама, сестра. Дідусь з бабусею залишились у Берліні. Ще й тато, наостанок, посварився з бабусею,бо та зовсім не розуміла його прагнення до красивоі військовоі форми, та ще й лаяла за те, що він на особливому рахунку у Фурора.   Бруно-чемний і вихований хлопчик. Він знає, що дорослим не потрібно задавати зайвих питань. Знає, що потрібно дотримуватись певних правил, а якщо “вийдеш з берегів”, то ще й будеш покараним. Сестра-то вредне дівчисько, з нею і не порозмовляєш ,і не пограєшся. Мама любить Бруно більш за сестру, бо говорила йому якось про це. А тато? На питання вчителя, ким працюють їхні татусі, Бруно не зміг відповісти.

Новий дім, нове життя,але як самотньо та важко без друзів. Потайки від усіх, Бруно вирушає в експедицію. Йому пощастило відразу. Маленька цяточка, до якоі він дійшов, перетворилась у хлопчика. І не біда, що цей хлопчик страшено худий і виснажений, навіть якогось сірого кольору. Він народився в той самий день, що й Бруно, то чому б їм не потоваришувати? І не біда, що іх розділяє стіна колючого дроту. Зате як добре сидіти один навпроти одного і розмовляти, розмовляти, розмовляти. А дріт на тому місці так нещільно прилягає до землі ,що Бруно відважується на свою останню експедицію. Але, можливо, найважливішу у своєму маленькому житті.

Чи сподобалась мені книга? Однозначно, так! Вона читається дуже легко, але одночасно дуже важко сприймається. Коли я іі читала, було таке відчуття, що читаю не я, а мені читає іі маленький хлопчик. Я ніби чула його голос. Він розповідав, радів, сумував, шепотів, а іноді зривався на крик.

Про що ця книга особисто для мене? Однозначно, про війну. Ви не знайдете тут описів страшних воєнних баталій, війна десь далеко…Але людське горе, біль і страждання просочує тут кожен рядок. І в пам’яті постають всі жахливі подробиці тих страшних часів. І пам’ять згадує тисячі людських історій, які відбувалися в реалі.

Чи потрібно читати подібні книги? Однозначно, потрібно. Ми всі прийшли в цей світ однаковими. То звідки з’являється моральне право ставити себе зверху інших? Чим воно обгрунтоване? Нашими амбіціями, матеріальним становищем чи ницістю душі? Дуже раджу-прочитайте книгу! Хоча б для того, щоб подібні історіі ніколи знову не змогли повторитися в реальному житті.

І, наостанок, чи потрібно читати цю книгу дітям? Однозначно, читайте. І можете згадати тут історію життя самовідданого Януша Корчака, розповісти про дівчинку-підлітка Анну Франк, перегорнути твір Селінджера “Над прірвою у житті” чи Харпера Лі “Убити пересмішника”. Всі ці книги про головне-про виховання людини Людиною.

Щиро ваша Світлана Лазаренко. А книга дочекається вас у нашій бібліотеці №42

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

 

27 липня, субота

13.00 «Честь. Мужність, Шляхетність» Година пам’яті. Філія № 30 (вул. Кримська, 58)

28 липня, недiля

10.00 «Історія Православної церкви». Історична виставка-огляд. ЦМБ ім. І. Франка, читальна зала (Книжковий пров., 1а)

15.00 «Цінуємо книгу, як найбільшу святість». Збори письменників-мариністів. Філія №2
(вул. Градоначальницька, 9)

13.00 «Шлях до нового життя»». Виставка-роздум, духовна бесіда до Дня Хрещення Київської Русі. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

29 липня, понедiлок

11.00 «Олінівка» Хвилина пам’яті. Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)
12.00 Інформаційна година пам’яті «Терористичний Акт в Оленівці: Пам’таємо Героїв». Філія №28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви