Переглядів:165

Бібліотека №47  рекомендує читачам  ознайомитися з книжкою «Танго смерті»  Юрія Винничука.

 Читачі бібліотеки  дуже вподобали роман Юрій Винничука, сучасного українського письменника, відомого своїми глибокими та цікавими романами, двічі лауреата премії «Книга року ВВС». Він, один з небагатьох сучасних письменників, що публікуються виключно українською мовою. Книга вийшла в  2012 року та принесла авторові другу літературну перемогу «Книгу року Бі-Бі-Сі». Сьогодні роман залишається однією з найкращих робіт автора.

«Танґо смерті» — це суміш детективу та історичного роману, це книга, яку мовби не читаєш, але живеш у ній.

Події в романі розгортаються у двох часових проміжках. Усе починається з історії, що відбувається у Львові безпосередньо перед Другою світовою війною. Перед нами постає польський Львів кінця тридцятих років. Кнайпи, ресторації, кав ‘ярні, цукерні, дзигармайстрі, фризієри, крамниці, львівський базар Кракідали – все це так атмосферно натуралістично описано. Автор розповідає про чотирьох друзів різної національності -поляк, українець, єврей і німець, батьки яких загинули за Україну в лавах армії УНР, — проживають тут свої найкращі роки, вони стикаються з пригодами та складними подіями, закохуються та ненавидять, але при цьому завжди залишаються вірними й відданими одне одному.

Паралельно з подіями сорокових років розгортається сюжетна лінія і в наші часи.                     Юрій Винничук показує сучасний Львів і навіть трохи Туреччини. Тут уже інші персонажі й події. Проте містичним чином ці два часові відтинки мають багато спільного. Чи зможуть вони перетнутися і що з цього вийде?  Вчений Ярош захоплюється Арканумською культурою, займається розшифровуванням арканумської мови та перекладами рукописів арканумських прозаїків та поетів. Його зацікавила Книга Смерті. Поступово розгадуючи таємниці манускрипту, розкриваючи одну таємницю за іншою, Ярош доходить висновку, що один вірш, перекладений ним з арканумської, насправді є текстом пісні «Танґо смерті». Цю музичну композицію виконували в’язні Янівського концентраційного табору у Львові підчас війни. І ті, хто почув його перед смертю, в новому житті почувши те танго знову, зможе пригадати своє попереднє життя. Тільки от пригадуються страждання в таборі і воєнні часи. Але є можливість зустріти споріднену душу з минулого життя, зустріти того, кого кохав, або з ким товаришував — нехай і в іншому тілі.

 «Людська душа, покинувши тіло, через якийсь час — а це може бути і за рік, і за двадцять, чи за сорок років — народжується знову у новому тілі, але вона про своє життя нічого не пам’ятає. Люди, які пережили велике кохання, зустрічаються у новому житті й переживають його знову, нерозлучні друзі дуже природно, ненав’язливо знайомляться у новому житті і товаришують до смерті, батьки зустрічаються зі своїми дітьми… Але ніхто з них нічого-нічого не може пригадати, ба навіть не здогадується, що можна щось пригадати». Це роман із несподіваними сюжетними поворотами й непередбачуваним фіналом, який надихне вас не відриватися від книжки доти, доки не ви перегорнете останньої сторінки.  Роман дуже сподобався, раджу прочитати.

Стиль і орфографію автора відгуку збережено

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви