Переглядів:2513

Співробітниця бібліотеки №1 імені Багрицького Наталія Стегній нагадує про знаменитий роман «Майстер і Маргарита». Його автор, Михайло Булгаков, ставив питання, які актуальні і в наші дні.

Розмірковуючи про свій новий відгук на прочитану книгу, вирішила звернутись до класики. Сьогоднішній день, як ніколи, спонукає до роздумів. Згадується багато  —  і пошуки змісту буття П’єром Безуховим і Андрієм Болконським в безсмертному романі Льва Толстого, коли герої вирішували, що важливіше: творити добро, чи не причиняти зла. І душевні страждання Онєгіна і Печоріна в творах Олександра Пушкіна і Михайла Лермонтова. І «вічний» Чацький Грибоєдова.

Але сьогодні я хотіла би зупинитися на творі, який викликав, викликає і буде викликати полеміку в суспільстві. Це роман Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита».

Багатьом відома історія, написана геніальним автором про Христа і Пілата, Москву 30-х років,  письменника, зацькованого соцреалістичними реаліями. Можна погоджуватися, не погоджуватися з автором, але зверніть увагу, як сучасно звучать слова великого Булгакова: «злих людей немає на світі, є нещасливі», «нещасна людина – жорстока… а все лише через те, що добрі люди спотворили її», «Ви судите по костюму?Ніколи не робіть цього. Ви можете помилитися…»,

«Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть…», «правду говорити легко і приємно»,  «боягузтво – найстрашніша людська вада», «що б робило твоє добро, якби не існувало зла…», «зрозумійте, що мова може приховувати істину, а очі – ніколи», «Люди як люди… Люблять гроші… Ну, легковажні… Ну, що ж    …і милосердя іноді стукає у їхні серця… звичайні люди…Квартирне питання лише зіпсувало їх…»

Кожна думка письменника народжує у нас багато асоціацій з сьогоденням. Жорстокість людей, як відповідь на чиєсь зло, питання правди і неправди, сміливості і боягузтва, влади, істини, справедливості, милосердя… І основна проблема роману – проблема добра і зла – це теж головне питання нашого часу. Відповідь на це питання потрібно теж шукати у Булгакова.  З його точки зору, справжнє добро полягає в тому, щоб перетворити злу людину в добру. І це є істина для письменника.

Нелегке життя прожив Михайло Булгаков.  В ньому  було все:  і  кохання, і   тяжкий труд,  і хвороба, і цькування за творчість, і спалений рукопис, і всесвітнє признання після смерті.

«Що б  не говорили песимісти, земля все ж абсолютно прекрасна, а під місяцем і просто неповторна». Великий Булгаков вчить нас добру і любові на цій неповторній землі.

Наталія Стегній 

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви