Сотрудники взрослого абонемента Инна Федосеева и Светлана Лихашева предлагают совершить литературное путешествие по городам Европы. Открывает путешествие столица Франции, самый посещаемый город мира, туристическая Мекка Европы.
Библиотекари советуют начать путешествие по Парижу. Погрузиться в исторические события с книгами Валентина Пикуля «Париж на три часа», лены Юрачки «Сохрани мое сердце, Париж». Авантюрный роман Богдана Сушинского «Три дня в Париже с любимой женщиной», заставит чаще биться сердце не одной читательницы.
Подтверждение этому предлагаем всем отзыв о книге нашей постоянной читательницы Галины Еремеевой. Текст предлагаем авторский без изменений.
Мої враження про роман Богдана Сушинського «Три дні в Парижі з коханою жінкою».
З великим задоволенням прочитала цю романтичну оповідь, бо,мабуть, сама з короги романтиків .вперше я познайомилась з літературноб діяльністю письменника Богдана Івановича Сушинськогоі взагалі взнала , що є такий український письменник , на початку 2000 років, після того, як попала на презентацію його роману «Три дні в Парижі з коханою жінкою». До цого де який час жтла в Росії, тому мабу ть не була знайома з його творчістю. Так, Богдан Іванович презентував цей твір в санаторії «Лермонтовський», точно не пам’ятаю, десь в 2001-2002 році. І він навіть залишив автограф з побажанням зустрічі в Парижі.
Після прочитання роману мені дуже захтілось побувати в цьому найромантичнішому місті, відвідати ті місця, які побачив Кріст(герой роману), бо Валерія , як парижанка, знала це місто, дуже пишалась тим, що може показати своєму коханому.
Але повернусь до подій роману. З самого початку звернула увагу на глибоки вислови автора, на філософське відношення до подій, які описані. Наприклад «Жизнь – до тех пор жизнь, пока она освещена мужеством и любовью».
«Смирись со смертью – и жизнь пощадит тебя». Або таке «Жизнь становится безразличной к тебе, как только ты становишься безразличным к жизни».
А що до вислову «Увидеть Париж и умереть», то в романі закладена думка, що побував у Парижі, кожній людині і насамперед романтичній людині, забажається побачити все, чого варто було побачити в цьому житті. Бо дійсно, побувавши в Парижі в 2011 році, у тому числі і під впливом роману, зрозуміла, що Париж – це символ романтичної любові, символ справжнього життя, прагнення до вічної надії, на те, що не пізно все змінити, тільки б поруч були кохана жінка чи коханий чоловік.
Як пояснювала Валерія Кістові «умереть» побачивши Париж, треба зрозуміти в переносному значенні, бо дійсно побувавши в Парижі, захочеться туди повернутись, відвідати інші міста, які увійшли в історію вічного кохання і прагнення справжнього життя.
Працюючи над романом, письменник не тільки розкриває філософське трактування тих, чи інших подій, але й вдається до містичних висловів. Так, хтось із діючих осіб каже що вам приснилась мати, то це якесь попередження для вас і треба до цього приготуватися. І це перевірено.
Не переповідаючи фабулу цього роману, більшість жінок його читали, я в цьому впевнена, хочу приєднатись до висловлення критиків про те, що цей роман має всеєвропейське значення , але й вселюдське звучання. Його відзначили всеукраїнською премією «Гілка золотого каштану».
Побажаємо Богдану Івановичу Сушинському довгих років життя, натхнення на ниві літературної діяльності, особистого щастя.
З повагою ваша читачка Єремеєва Галина Григорьєвна.