Степан Васильович Мацюк — колекціонер, ювелір, знавець мінералів — розповів про красу та енергетику каміння в просторі бібліотеки №1. Зустріч розпочалася з показу фільму, який Степан Васильович створив разом із друзями та однодумцями.
Після перегляду частини стрічки Степан Мацюк продемонстрував гостям унікальну колекцію суїсеків — мініатюрних камʼяних скульптур, які є частиною мистецького споглядання природи.
Степан Васильович також розповів про гун-ші — стародавнє китайське мистецтво створення композицій із каменів. Воно бере свій початок із часів династії Сун і нині популярне в усьому світі. Інтерес у слухачів викликав і опис японського музею в місті Чічібу, де зберігається унікальна колекція дзінменсекі — каменів, що нагадують людські обличчя.
Окрім живої колекції каміння, пан Степан представив кілька книг із приватної бібліотеки, присвячених мінералам і колекціонуванню. Гості заходу розглядали ілюстрації у виданнях, знайомилися зі зразками дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, представленими в друкованих альбомах.
Слухачі лекції мали можливість побачити суїсеки та доторкнутися до колекційних експонатів. Степан Васильович показав, як власноруч створити підставки для каміння з підручних матеріалів, зокрема зі старого посуду, надаючи йому “друге життя”.
«Якщо заглибитись у власну тишу та дозволити собі розглядати каміння, — ділиться досвідом Степан Мацюк. — то можна уявно подорожувати по полях та схилах. Каміння трошки казкові. Вони дарують емоційне розвантаження».
Захоплення камінням — це не лише про колекціонування, а й про створення унікального простору для роздумів і самопізнання. Навіть звичайний камінь із прогулянки може стати початком вашої особистої колекції, а книги з ілюстраціями допоможуть дізнатися більше про їхнє походження та значення.
Одеського шарму заходу додав виступ скрипаля Максима Кирсаня, який зіграв декілька композицій.
Відвідувачі надихнулися атмосферою заходу настільки, що читали пану Степану вірші, присвячені камінню. Гості лекції також ділилися своїми емоціями, залишаючи теплі відгуки у книзі вражень.