У бібліотеці №25 представлено нову книгу Сергія Сингаївського «Дорога на Асмару». Роман заснований на реальних подіях, свідком яких автор став, будучим військовим перекладачем у 1984-1987 роках в Ефіопії під час війни за незалежність Еритреї. Це історія кохання у далекій країні серед голоду та війни – війни, про яку, не зважаючи на пряму участь СРСР, нині майже ніхто не пам’ятає… і яка так нагадує те, що нині відбувається в Україні.
Історія кохання розгортається на тлі гуманітарної катастрофи – голоду 1984-1986 років в Ефіопії. В епіцентрі боротьби з лихом, що радянська пропаганда подає як стихійне, опиняється молодий українець, перекладач транспортного загону. Після першого шоку від картини людських страждань і насильства, перших випробувань екзотикою, спокус та розчарувань, він усвідомлює, що став частиною складної й цинічної гри, що його країна підтримує братовбивчу війну і накачує зброєю кривавий режим.
Друга, сучасна лінія роману тісно переплетена з першою. Сімейна таємниця, про яку дізнається успішний київський архітектор, перевертає його життя. На шляху до розгадки він зустрічає своє перше справжнє кохання і мусить відповісти собі на безліч запитань, які раніше для нього не існували.
За вікном 2012 рік, і, як у 1984-му, Україна стоїть на порозі вирішальних змін, ще не відчуваючи цього. Поза тим , книга варта того, щоб її взяти в нашій бібліотеці і прочитати повністю, від початку до кінця.
Чому?
· Бо роман справді дуже сильний. І якщо викреслити другорядні деталі, то від книги не можна було б відірватися.
· У книзі багато цікавої інформації – і про Африку, і про СРСР.
· Бо описані реальні люди з реальними долями. Так, їх дещо забагато для персонажів роману – але де б ще ви їх усіх зустріли?
· Бо кінець вражає.
Книга розрахована на інтелектуалів. І писала її людина, яка знає багато мов і вільно переходить з одної на іншу. Тому якщо ви теж любите мови, то безумовно оціните цей момент. Чекаємо наших читачів в бібліотеці та з радістю пропонуємо книгу.