Інформаційно-бібліографічний відділ поспішає поділитися з вами інформацією про нові надходження до книжкового фонду Абонементу Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка. Сьогодні в огляді новинки у жанрі Детектив. І почнемо із нової літератури сучасних вітчизняних авторів. Всім любителям історичного детективу з великим задоволенням представляємо книги Олександра Красовицького та Євгенії Кужавської – «Справу №1 зниклої балерини» та «Справу №4 одеських шпигунок».
Декілька слів про авторів. Олександр Віталійович Красовицький – генеральний директор та головний редактор харківського видавництва «Фоліо». Книги, представлені у огляді – його дебют у сфері художньої литературы. Євгенія Кужовська дебютувала у 2017 році з містичною розповіддю «Кальвадос». Вона ж авторка біографічного роману-фентезі «Микола Зеров. Похоронний промовець», а її розповідь «Якби не було Діни» стала пробою пера у детективному жанрі.
Як ви вважаєте, шановні читачі, чи може безслідно зникнути людина серед багатолюдної театральної тусовки? Виявляється, навіть дуже може! Навколо море людей, сотні глядачів та жодного свідка. Роман «Справа №1 зниклої балерини» базується на основі реальних подій, що мали місце у Києві 1916 року. З перших сторінок роману, ви поринете в тривожну атмосферу міста періоду Першої світової війни і розкриєте чимало таємниць разом із уславленим детективом.
Офіційні поліцейські чини не поспішають із пошуками зниклої представниці київської богеми, улюблениці провідного балетмейстера та прима-балерини Київського театру опери та балету Броніслави Ніжинської – молодої балерини Віри Томашевич. Старша сестра зниклої, розуміючи, що порятунок потопаючих-справа рук самих потопаючих, вирішує з цим проханням звернутися до знаменитого київського детектива у відставці Тараса Адамовича Галушко, поціновувача спокійного та розміреного життя (добре, що у відставці).
Але дивна справа, що навіть бачив види, навчений службовим і життєвим досвідом, слідчий, що давно відійшов від справ, на перший погляд, не дуже й поспішає зайнятися справою зниклої балерини! Але це тільки здається… У процесі розслідування, Тарас Адамович робить нестандартні кроки, докладає максимум зусиль для пошуку злочинців. Але як важко працювати слідчому, коли противник опрацьовує свої ходи до найдрібніших подробиць і дуже вміло замітає сліди. У ході розслідування розглядаються кілька версій, одна з яких просто не дає спокою Тарасу Адамовичу. Можливо, це злочин рук однієї з численних банд, що промишляли в Києві? А якщо члени злочинної спільноти знову вийшли на полювання за людьми? Чи так це?
Як розвиватимуться далі події у романі? Яким буде його фінал? Про все це ви, шановні читачі, дізнаєтеся свого часу, прочитавши роман від першої до останньої сторінки.
Стиль і орфографію автора рецензії збережено