Переглядів:105

Сьогодні ми поринемо у неймовірну пригоду — знайомство з книжкою сучасної української письменниці Тані Поставної «Коли я була лисицею».

Таня Поставна – сучасна українська письменниця, сценаристка, продюсерка. Засновниця сценарної студії CRAFT STORY. Розпочала свою діяльність у вісімнадцять років на телебаченні у якості журналістки. Писала для друкованих видань – висвітлювала культуру та мистецтво, вела авторську колонку про подорожі. У минулому була сценаристкою та режисеркою українських документальних програм та телепроектів.

У літературі дебютувала з дитячою книжкою «Коли я була лисицею» у 2019 році. Книжка увійшла до короткого списку «Книга Року ВВС-2019», взяла першу премію «Еспресо – Вибір читачів 2020», а також стала «Дебютом року» за версією видання «Барабука».  Наш головний інструмент — фантазія, нам потрібно відпустити розум та дозволити собі літати серед ідей.

«Коли я була лисицею» — історія про дівчинку-підлітка, яка жила з бабусею та дідусем. У неї не було батьків, і дідусь пояснював це так: він знайшов дівчинку біля лисячої нори, а вона сама у дитинстві була лисицею. Це вигадка, яка все пояснює і додає у життя дівчинки ще більше матеріалу для гри.

Рекомендуємо  прочитати захопливу історію про дівчинку-лисицю, зрозуміти, що світ фантазії — безмежний, адже в житті ми можемо  уявляти себе ким завгодно і наділяти предмети навколо будь-якими властивостями; розглянути ілюстрації як невід’ємну частину історій; побачити, що увесь світ навколо — ігровий, і в ньому є безліч цікавих та неймовірних речей; виконати творчі завдання, які працюють на розвиток уяви та дають простір для креативу учасників.

 Дідусь навчив бабусю: «На цю дитину кричати не можна. Бувають діти, на яких деколи не гріх і прикрикнути, а на цю — не можна». Мені здається, що ні на кого не можна кричати… Але натомість дідусь не пропонує, що робити, коли хтось помилився і оступився.

 Дідусь захоплювався роботою з технікою. Йому найбільше у світі подобається ремонтувати телевізори. Оповідачка припускає: якщо продати телевізори, то можна накупити безліч подарунків для неї. Один телевізор — це один подарунок і так далі. Оповідачка натомість хотіла: літак, корабель, маленький скейт, мікроскоп і червону шапку з вухами. У кожного з нас є власні захоплення ,тому прочитавши книгу, ми згадуємо ,чим  нам подобається займатися найбільше у світі? У головної героїні був особистий янгол-охоронець на ім’я  Ре, який приходив до неї уві сні. У місті, де живе Ре, немає псів та котів, а Ре завжди мріяв погладити собаку. Після зустрічі з Ре оповідачці снилося місто із зеленими будинками й поважними янголами, які водять на повідках велетенські скрипки (віолончелі).

 Книга — цікава. Навіть якщо це вигадка, то дуже правдоподібна — волосся оповідачки таке ж руде, як лисяче хутро, оченята маленькі, а ще вона має дуже розвинений нюх, як у лисиць, тож може змагатися з  псом Меркурієм.

Стиль та орфографію автора рецензії збережено

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

 

18 жовтня, п’ятниця

11.00 «Сторінками історії». Година інформування до Міжнародного дня ООН. Філія №1 (вул. Преображенська, 35а)

20 жовтня, недiля

10.30 «Мистецька студія. Діти». В рамках art- клубу при бібліотеці. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви