Сьогодні ми представляємо популярну книгу відомої американської письменниці Донни Тартт «Щиголь». Хочемо додати, що вперше роман був опублікований у 2013 році та має таку назву на честь картини відомого голландського художника Карела Фабріціуса «Щиголь» (1654), яка відіграє важливу роль у долі головного героя роману. Книга стала лауреатом багатьох нагород, зокрема Пулітцерівської премії за художню книгу 2014 року.
Теодору Декеру — головному герою романа — 13 років. Одного разу він пішов в галерею на виставку картин разом з мамою. Там побачив дівчинку, що причарувала його, і під виглядом, що хоче сходити в сувенірну крамничку, відділився від матері. З дівчинкою був старший чоловік, і поки Тео (головний герой) їх роздивлявся та набирався духу, щоб підійти познайомитись — стався вибух!…Теодор прийшов в себе і побачив старшого чоловіка, що був з дівчинкою. Але від ушкоджень чоловік помирає. Головний герой залишається поруч, щоб людина не вмирала на самоті, а між цим старий знімає перстень і віддає Тео й просить забрати маленьку картину з цього хаосу, вогню і руїн.
Вибравшись з галереї Теодор розуміє, що втратив матір через вибух, і підліток залишається сиротою. Батько бозна-де, бо вже давніше покинув їх з матірʼю та й прикладався до пляшки, тому малий не дуже-то і хоче шукати його. Дід та бабуся не хочуть вовтузитись з малим, і Тео тимчасово бере сімʼя його друга та однокласника.
Потім його життя закрутилося не найкращим чиномі: підліток став на дуже тонку кригу. Що далі сталося і з Тео, і з іншими персонажами роману ви, шановні читачі, дізнаєтесь, прочитавши роман від першої до останньої сторінки.
Єдине, що ми можемо сказати, це книга, яка має глибоки роздуми про життя, смерть, вічність… Це не історія про хлопчика після жахливого інциденту — це історія про неочікува