Бібліотека №47 рекомендує  прочитати книгу Міли Поланської «Русалії». Роман «Русалії»  отримав відзнаку «Міжнародний вибір» міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2021» у номінації «Романи». Міла Поланська народилась у Києві. Працювала вчителем англійської мови та перекладачем. Її оповідання увійшли до збірки «Як тебе не любити…».Нині, письменниця проживає в Італії.

«Русалії» – роман про зіткнення давнього, архаїчного, звичаєвого та нового, сучасного, прагматичного. Письменниця Міла Поланська називає свій роман «Русалії» мініенциклопедією язичництва у стилі фентезі, що містить цікаві історичні факти, незвичайні історії, інформацію про обряди пращурів. Цікавий сюжет з несподіваними поворотами, але це не лише пригодницьке фентезі, де є кохання, поразки і перемоги. Колоритні персонажі, цікаво переплетені сюжетні лінії, дивовижні ілюстрації Олега Кіналя, і глибокий філософський підтекст — не нав’язливий, не менторський, а саме глибокий і важливий, особливо зараз – про те, що насправді є вічним у всіх трьох світах, про те, що ми маємо в серці і що залишимо по собі – про любов, пам’ять і добро. Усе мені дуже сподобалося.

«Наше коріння – це та сила, котра може дати заряд та наснагу, щоб втриматись у зміненій реальності. Ви поринете в атмосферу русальських свят та очікування дива, романтику минульщини. Ми поговоримо про язичництво, для чого потрібна віра, як історія та мова дають енергію, заряджену мудрістю пращурів», – зазначає письменниця.

Головний герой роману ,Андрій Дмитрович ,відомий вчений, котрий давно мешкає у Болоньї,вирушає з сином Мікеле до Волині,щоб взяти участь в експедиції.

Археологи оселяються на вимерлому хуторі в пасічника Івана, не підозрюючи, що господар садиби – ворожбит та жрець забутої релігії. Таємничий радник підказує вченим гарне місце для розкопок, проте саме в цей час у лісі розчинається русальський тиждень…Навчити,як захиститись від  сил Нави,може лише господар садиби.

Археологи, раціональні люди науки, зненацька стикаються з таємничим та непояснюваним… Авторка вміло тримає читача в напрузі – динаміка сюжету здатна захопити багатьох. Утім, тут також буде над чим поміркувати допитливим. з першої сторінки занурює читача у пригоди. Дуже вдале поєднання міфології з сучасністю. Авторка пропонує читачам пірнути у загадковий світ язичницьких вірувань та цікавих історичних фактів.

Гарно написана, глибока, ця книга вартує того, щоб її прочитати. Книга читається на одному диханні, легко, цікаво .

Дуже приємно мати автограф від самої авторки, Міли Поланської. Книгу залюбки рекомендую.

Стиль, орфографію та пунктуацію автора рецензії збережено

Запрошуємо на заходи цього тижня

30 квiтня, вiвторок

11.00 «Мистецька студія. Дорослі». В рамках art клубу при бібліотеці. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)