Переглядів:93

Наближаються канікули – час для самоосвіти та цікавого читання. Наша філія радить усім звернути увагу на енциклопедію для допитливих «Зростаємо українцями!». Це видання буде цікаве дітям і дорослим. Незважаючи на війну, книгу було надруковано у 2023р. видавництвом «Юнісофт» (м. Харків).

Енциклопедія складається з п’яти розділів. У першому — «Україна як держава» читач дізнається про історію нашої Батьківщини, державні та національні символи, їх походження та значення. Наприклад, деякі дослідники вважають, що у нашому тризубі сховано слово «воля», а «дехто вбачає в ньому сокола, ворону, дерево з трьома гілками, вершечок булави, якір, лук і стріли, шолом, сокиру, рибальське знаряддя. Комусь тризуб нагадує верхівку хлібного колоса, а комусь — поєднання трьох природних стихій – повітря, землі і води».

 Розділ другий – «Давня історія України» розповідає про Кия, Щека, Хорива та їх сестру – Либідь, а також змальовує портрети князів Київської Русі та описує їх діяльність.

Третій розділ – «Цікавинки України» містить дуже багато різноманітної інформації: тут можна дізнатися і про гуцульську трембіту, яка занесена до «Книги рекордів» як найдовший музичний інструмент (її довжина сягає 4 метрів), і про символіку розпису української хати, а також про наш національний одяг та його особливості. Наприклад, вінок із живих квітів вважався оберегом від злої напасті. Його носили дівчата з трьох рочків і до самого заміжжя.

У четвертому розділі – «Етнографія» розповідається багато цікавого про українську кухню і свята України. Наприклад, у давні часи від Святвечора і протягом усіх зимових свят хату прикрашав обжинковий сніп, який називали «дідух» (тобто дідівський дух). Згодом його замінила відома усім ялинка. На Великдень наші предки не тільки готували смачні страви, але й гралися крашанками у веселі ігри. Надзвичайно яскраво святкували Трійцю та закінчення жнив, а серед родинних свят особливо шанували весілля і народження дітей. «Барвінок був головною квіткою на весіллі, бо вважався сильним приворот-зіллям. Його листочками прикрашали  вінок нареченої та весільні свічки, щоб кохання молодих ніколи не зів’яло».

Останній п’ятий розділ – «Усна народна творчість» – це добірка дум, пісень, загадок та легенд. «Енциклопедія для допитливих» з раннього дитинства навчить малечу пишатися своїм корінням та шанувати рідну культуру, а також допоможе у навчанні. Яскраві ілюстрації зацікавлять будь-яку дитину! Обов’язково зверніть увагу на цю книгу протягом літа!

Стиль та орфографію автора рецензії збережено

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви