Бібліотека №25 з радістю повідомляє про нове надходження: два романи Марини Гримич «Клавка» і «Юра». Це насправді історична дилогія. Авторка вибирає для дії роману час болючий, екстремний, і в першому, і в другому випадках.
У першому романі – «Клавка» – це 1947-й з його «погромним» пленумом, де об’єктами ненависті й осуду стали Рильський і Яновський; та 1968-й у «Юрі», – рік чергових кадебістських провокацій, закручування гайок і полювання на відьом в середовищі української інтелігенції, включно з репресіями й тюремними вироками.
Обидва романи поєднуються героями, – насамперед самою Клавкою, а також особами її кола, ближнього і дальнього. Серед персонажів чимало першорядних українських письменників того часу. Тобто, обидва романи загалом розкривають і пояснюють процес становлення української інтелігенції, творчої, гуманітарної у ті складні роки.
На відміну від «Клавки», головні герої «Юри» — не літератори, а радше зовсім «нелітературні» діти української радянської номенклатури. До того ж, не пихаті мажори, а цілком собі розумні приємні молоді люди. Вірять у добро і справедливість, вчаться у вишах, обрали улюблені фахи: фізик, філософ, історик і оперна співачка. Світ здається надійним, гарним і стабільним. Та от раптом десь на задньому плані з’являються дисиденти та Празька весна.
Ці книги чекають на вас у бібліотеці №25.
Стиль та орфографію автора рецензії збережено