Переглядів:2322

vystavka-2 З  20 лютого на абонементі бібліотеки №42  відкрита книжкова виставка-подорож «Мрій! Читай! Мандруй!» Презентовані книги мають зацікавити не тільки людей, котрі не уявляють свого життя без поїздок і пригод, але і всіх тих, хто хоче дізнатися більше про різноманітні куточки земної кулі не виходячи з дому (потрібно тільки завітати до бібліотеки).

Перший розділ виставки «Бібліотечні мандри з героями книг» представляє книги, які замінять будь — який путівник, занурять в місцеву атмосферу, розкажуть про іншу ментальність, розкриють таємниці і особливості іншомовної культури. Появою терміна «туризм» ми завдячуємо французькому письменнику Анрі Стендалю, який запровадив і популяризував його. Анрі Стендаль при житті не користувався визнанням у читачів, слава була посмертною. Остання книга майстра «Пармський монастир» — роман, в якому знайшло відображення його неперевершене знання Італії. Це чудова характеристика Італії, її політичне положення, вдача, звичаї, культура і італійський національний характер. В розвиток туризму на Україні особливий внесок зробив Іван Франко. Його праця «Галицьке краєзнавство» і сьогодні служить українській краєзнавчій науці, хоча написана в 1892 році. Іван Франко започаткував перший «Кружок для устроювання вандрівок по рідному краю». Його «Захар Беркут» — це подорож Карпатською Україною з її горами і полонинами, стрімкими ріками і людьми – патріотами   рідної землі. Особливий вид туризму – гастрономічний. Посмакувати стравами української національної кухні, познайомитись  з різноманітною палітрою смаків і продуктів запрошує книга Марії Матіос «Кулінарні фіглі».  А ще можна осягнути багатолику Індію, перетнувши її з кінця в кінець від Лахара до Гімалаїв разом із хлопчиком — шпигуном Ред`ярда Кіплінга «Кім». Чи познайомитися з річкою Темзою між Кінгстоном і Оксфордом разом з героями Джерома К. Джерома «Троє у човні, якщо не рахувати собаки». З щасливою Абхазією XX сторіччя знайомить книга «Сандро із Чегема» Фазіля Іскандера, з казково заплутаною, казково засмученою, казково чарівною Колумбією – «Сто років самотності» Габрієля Гарсіа Маркеса, з Банановою республікою в якій впізнається Гондурас – «Королі і капуста» О. Генрі, з полінезійським островом Нуку — Хіва – «Тайпі» Германа Мелвілла. Книгу Іллі Ільфа «Одноетажна  Америка» сміливо можна використовувати  при прокладанні власного маршруту пересування по Америці. Незабутні враження від мандрівки Японією, зустрічі з Калькуттою і Америкою гарантує «Сповідь гейші» Кіхару Накамура. В кругосвітню подорож сміливо відправляйтеся з «Дітьми капітана Гранта» Жуля Верна. А от подорож через Італію, Індію і Індонезію разом з «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Гілберт приведе  всіх охочих до щастя в особистому житті. Цей розділ виставки вміщує велику кількість путівників по країнам і містам. Вони знайомлять з історією, традиціями і культурою цих місць, розповідають про свята і фестивалі, про їжу і напої, спорт, транспорт, про те, де і як робити покупки, чим зацікавити дітей, а також як поводити себе в незнайомій країні. Путівниками з нами  люб`язно поділилася туристична агенція «Coral travel», а ще візитівками – на випадок, якщо зразу захочеться помандрувати до Туреччини чи Єгипту, а може й до Парижу.

Для всіх, хто цікавиться історією та культурою Одещини, в краєзнавчому розділі виставки «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах» розміщені видання, котрі знайомлять з визначними місцями Одеської землі і допомагають в повній мірі оцінити туристичний потенціал нашого краю. Зокрема, це: «Туристичний  путівник по Одеській області»,  «Гуляем по Одессе» Олени Каракіної, «Порт Южний» Володимира Іванова, «Аура Молдаванки» Валерія Нетребського і Валерія Шерстобітова, «Путешествие в Одессу» Іллі Ільфа, «Аккерманська фортеця XII- XV віків. Білгород — Дністровський», «Легенди Аккерманської фортеці».

Третій розділ виставки «Спогади та враження» не залишить байдужим нікого. До його наповнення долучилися і читачі нашої бібліотеки. Вражає розмаїття сувенірів та їх географія. Є тут амулет із Єгипту, сувеніри з Парижу та Еквадору,  брелоки з Панами, Санкт — Петербургу, Болгарії, магнітики з Києва, Вінниці, Криму, Львова, Буковеля, Карпат, Вилково, Софіївки, стародавня тареля із Угліча, мішечки щастя зі Львова. Заворожують мальовничі краєвиди світлин. Гора Ай-Петрі і гора Аю — Даг, Воронцовський палац і музей Максиміліана Волошина, вулкан Кара — Даг, Ластівчине гніздо і грот Шаляпіна – ці та інші незабутні миттєвості зафіксував об`єктив читачки Людмили Добровольської, яка практикує лікувально-оздоровчий туризм. Читачі Людмила Панайотова і Ніна Храпачова свої враження від мандрівок описують віршами. «Зимові Карпати», «Прогулянка Царською стежкою в Лівадії», «Мальовнича Яремча», «Храм музики і поезії – екскурсія Одеською філармонією» — лише деякі з них. Досвідчений турист Олег Іванов презентував старенький наплічник і порадив усім початківцям під час кругосвітніх подорожей тримати під рукою «Довідник туриста». А Людмила Палясна продемонструвала свою щасливу валізку, яку прикрашають цитати відомих людей про подорожування і побажала словами Марка Твена: «Тож скидайте вузли, випливайте  з тихих гаваней. Піймайте вітер в свої  вітрила. Досліджуйте! Мрійте! Відкривайте!»

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви