З 20 лютого на абонементі бібліотеки №42 відкрита книжкова виставка-подорож «Мрій! Читай! Мандруй!» Презентовані книги мають зацікавити не тільки людей, котрі не уявляють свого життя без поїздок і пригод, але і всіх тих, хто хоче дізнатися більше про різноманітні куточки земної кулі не виходячи з дому (потрібно тільки завітати до бібліотеки).
Перший розділ виставки «Бібліотечні мандри з героями книг» представляє книги, які замінять будь — який путівник, занурять в місцеву атмосферу, розкажуть про іншу ментальність, розкриють таємниці і особливості іншомовної культури. Появою терміна «туризм» ми завдячуємо французькому письменнику Анрі Стендалю, який запровадив і популяризував його. Анрі Стендаль при житті не користувався визнанням у читачів, слава була посмертною. Остання книга майстра «Пармський монастир» — роман, в якому знайшло відображення його неперевершене знання Італії. Це чудова характеристика Італії, її політичне положення, вдача, звичаї, культура і італійський національний характер. В розвиток туризму на Україні особливий внесок зробив Іван Франко. Його праця «Галицьке краєзнавство» і сьогодні служить українській краєзнавчій науці, хоча написана в 1892 році. Іван Франко започаткував перший «Кружок для устроювання вандрівок по рідному краю». Його «Захар Беркут» — це подорож Карпатською Україною з її горами і полонинами, стрімкими ріками і людьми – патріотами рідної землі. Особливий вид туризму – гастрономічний. Посмакувати стравами української національної кухні, познайомитись з різноманітною палітрою смаків і продуктів запрошує книга Марії Матіос «Кулінарні фіглі». А ще можна осягнути багатолику Індію, перетнувши її з кінця в кінець від Лахара до Гімалаїв разом із хлопчиком — шпигуном Ред`ярда Кіплінга «Кім». Чи познайомитися з річкою Темзою між Кінгстоном і Оксфордом разом з героями Джерома К. Джерома «Троє у човні, якщо не рахувати собаки». З щасливою Абхазією XX сторіччя знайомить книга «Сандро із Чегема» Фазіля Іскандера, з казково заплутаною, казково засмученою, казково чарівною Колумбією – «Сто років самотності» Габрієля Гарсіа Маркеса, з Банановою республікою в якій впізнається Гондурас – «Королі і капуста» О. Генрі, з полінезійським островом Нуку — Хіва – «Тайпі» Германа Мелвілла. Книгу Іллі Ільфа «Одноетажна Америка» сміливо можна використовувати при прокладанні власного маршруту пересування по Америці. Незабутні враження від мандрівки Японією, зустрічі з Калькуттою і Америкою гарантує «Сповідь гейші» Кіхару Накамура. В кругосвітню подорож сміливо відправляйтеся з «Дітьми капітана Гранта» Жуля Верна. А от подорож через Італію, Індію і Індонезію разом з «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Гілберт приведе всіх охочих до щастя в особистому житті. Цей розділ виставки вміщує велику кількість путівників по країнам і містам. Вони знайомлять з історією, традиціями і культурою цих місць, розповідають про свята і фестивалі, про їжу і напої, спорт, транспорт, про те, де і як робити покупки, чим зацікавити дітей, а також як поводити себе в незнайомій країні. Путівниками з нами люб`язно поділилася туристична агенція «Coral travel», а ще візитівками – на випадок, якщо зразу захочеться помандрувати до Туреччини чи Єгипту, а може й до Парижу.
Для всіх, хто цікавиться історією та культурою Одещини, в краєзнавчому розділі виставки «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах» розміщені видання, котрі знайомлять з визначними місцями Одеської землі і допомагають в повній мірі оцінити туристичний потенціал нашого краю. Зокрема, це: «Туристичний путівник по Одеській області», «Гуляем по Одессе» Олени Каракіної, «Порт Южний» Володимира Іванова, «Аура Молдаванки» Валерія Нетребського і Валерія Шерстобітова, «Путешествие в Одессу» Іллі Ільфа, «Аккерманська фортеця XII- XV віків. Білгород — Дністровський», «Легенди Аккерманської фортеці».
Третій розділ виставки «Спогади та враження» не залишить байдужим нікого. До його наповнення долучилися і читачі нашої бібліотеки. Вражає розмаїття сувенірів та їх географія. Є тут амулет із Єгипту, сувеніри з Парижу та Еквадору, брелоки з Панами, Санкт — Петербургу, Болгарії, магнітики з Києва, Вінниці, Криму, Львова, Буковеля, Карпат, Вилково, Софіївки, стародавня тареля із Угліча, мішечки щастя зі Львова. Заворожують мальовничі краєвиди світлин. Гора Ай-Петрі і гора Аю — Даг, Воронцовський палац і музей Максиміліана Волошина, вулкан Кара — Даг, Ластівчине гніздо і грот Шаляпіна – ці та інші незабутні миттєвості зафіксував об`єктив читачки Людмили Добровольської, яка практикує лікувально-оздоровчий туризм. Читачі Людмила Панайотова і Ніна Храпачова свої враження від мандрівок описують віршами. «Зимові Карпати», «Прогулянка Царською стежкою в Лівадії», «Мальовнича Яремча», «Храм музики і поезії – екскурсія Одеською філармонією» — лише деякі з них. Досвідчений турист Олег Іванов презентував старенький наплічник і порадив усім початківцям під час кругосвітніх подорожей тримати під рукою «Довідник туриста». А Людмила Палясна продемонструвала свою щасливу валізку, яку прикрашають цитати відомих людей про подорожування і побажала словами Марка Твена: «Тож скидайте вузли, випливайте з тихих гаваней. Піймайте вітер в свої вітрила. Досліджуйте! Мрійте! Відкривайте!»