Просмотров:544

13 квітня в бібліотеці №1 імені Е.Багрицького відбулася презентація фотовиставки «Невідома Кахетія або таємнича та недоступна Тушетія!».

Присутніх вітали своїми піснями учасники гурту «Козацьке коло».
Були запрошені  почесні гості: консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, представники Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія», делегація Державної служби у справах ветеранів Грузії, керівник Херсонського грузинського національно-культурного об’єднання «Ілорі» Еліко Маркелія, засновниця благодійної організації «Мій тато захищає Україну» Уляна Флішко, представники Одеського культурного центру мистецтв і мов ” La pipelette”, Лариса Козловська, керівник комітету з культури міжнаціональних та міжконфесійних відносин при Одеській ОДА, керівник ГО «Інтелектуальний форум Одеси», член Національної спілки журналістів, а також курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

З вітальним словом виступила завідуюча  бібліотеки Ірина Гіндіна, яка розповіла про тісну  багаторічну співпрацю з Лілією Гричулевич, Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія».

Невипадково на презентацію фотовиставки  були запрошені курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Україна і Грузія, на жаль, тимчасово втратили найкрасивіші свої куточки: Крим і Абхазію. Україна тимчасово втратила не тільки чудовий за своєю природною красою регіон , а і місце базування військово-морського флоту. Через анексію Криму у 2014 році до Одеси переїхали викладачі і курсанти військово-морської Академії Нахімова , які залишились вірними Народу України і не зрадили присязі.

Презентація фотовиставки  стала своєрідним «містком» між грузинськими військовими, які в свій час пройшли страшну і безжалісну війну з Росією, та українськими курсантами Інституту Військово-Морських Сил, які готуються захищати терени своєї Батьківщини від російської агресії на морських просторах. В знак великої поваги представники Державної служби у справах ветеранів Грузії кожному курсанту Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» подарували ікону Георгія Переможця. Грузія обрала своїм Небесним покровителем саме Святого Георгія – воїна-переможця, захисника і покровителя. Тому гості  привезли українським майбутнім захисникам саме ці ікони!

Виступаючи перед присутніми, автор презентації розповіла про своє знайомство з Грузією, її унікальною природою, архітектурою, величною історією і щирими людьми. На своїй сторінці Facebook Лілія Гричулевич відмітила:

«Повертаючись безпосередньо до презентації, необхідно зазначити, що Тушеті – це регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом! Тушеті – важкодоступна частина Грузії. Саме тут проходили зйомки відомого фільму «Міміно». У 2003 році регіону Тушеті було надано  статус заповідної території державного значення – «Тушецький національний парк». Регіон Тушеті представлений на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.»

Чудові фотоетюди Лілії Гричулевич, запальні українські та грузинські пісні в виконанні гурту «Козацьке коло» об’єднали всіх присутніх.

Для нас, українців, Грузія – це не тільки краса гірських вершин і стрімких потоків, а й вершини духу, скарби давньої культури. Це, насамперед, почуття глибокої, справжньої, непідробної і неповторної людської дружби, перевіреної часом, гордої і непорушної повік.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Facebook
Instagram
YouTube
Блог краєзнавців

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви