Просмотров:233

13 квітня в бібліотеці №1 імені Е.Багрицького відбулася презентація фотовиставки «Невідома Кахетія або таємнича та недоступна Тушетія!».

Присутніх вітали своїми піснями учасники гурту «Козацьке коло».
Були запрошені  почесні гості: консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, представники Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія», делегація Державної служби у справах ветеранів Грузії, керівник Херсонського грузинського національно-культурного об’єднання «Ілорі» Еліко Маркелія, засновниця благодійної організації «Мій тато захищає Україну» Уляна Флішко, представники Одеського культурного центру мистецтв і мов » La pipelette», Лариса Козловська, керівник комітету з культури міжнаціональних та міжконфесійних відносин при Одеській ОДА, керівник ГО «Інтелектуальний форум Одеси», член Національної спілки журналістів, а також курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

З вітальним словом виступила завідуюча  бібліотеки Ірина Гіндіна, яка розповіла про тісну  багаторічну співпрацю з Лілією Гричулевич, Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія».

Невипадково на презентацію фотовиставки  були запрошені курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Україна і Грузія, на жаль, тимчасово втратили найкрасивіші свої куточки: Крим і Абхазію. Україна тимчасово втратила не тільки чудовий за своєю природною красою регіон , а і місце базування військово-морського флоту. Через анексію Криму у 2014 році до Одеси переїхали викладачі і курсанти військово-морської Академії Нахімова , які залишились вірними Народу України і не зрадили присязі.

Презентація фотовиставки  стала своєрідним «містком» між грузинськими військовими, які в свій час пройшли страшну і безжалісну війну з Росією, та українськими курсантами Інституту Військово-Морських Сил, які готуються захищати терени своєї Батьківщини від російської агресії на морських просторах. В знак великої поваги представники Державної служби у справах ветеранів Грузії кожному курсанту Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» подарували ікону Георгія Переможця. Грузія обрала своїм Небесним покровителем саме Святого Георгія – воїна-переможця, захисника і покровителя. Тому гості  привезли українським майбутнім захисникам саме ці ікони!

Виступаючи перед присутніми, автор презентації розповіла про своє знайомство з Грузією, її унікальною природою, архітектурою, величною історією і щирими людьми. На своїй сторінці Facebook Лілія Гричулевич відмітила:

«Повертаючись безпосередньо до презентації, необхідно зазначити, що Тушеті – це регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом! Тушеті — важкодоступна частина Грузії. Саме тут проходили зйомки відомого фільму «Міміно». У 2003 році регіону Тушеті було надано  статус заповідної території державного значення – «Тушецький національний парк». Регіон Тушеті представлений на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.»

Чудові фотоетюди Лілії Гричулевич, запальні українські та грузинські пісні в виконанні гурту «Козацьке коло» об’єднали всіх присутніх.

Для нас, українців, Грузія – це не тільки краса гірських вершин і стрімких потоків, а й вершини духу, скарби давньої культури. Це, насамперед, почуття глибокої, справжньої, непідробної і неповторної людської дружби, перевіреної часом, гордої і непорушної повік.

Анонсы библиотечных мероприятий в ЦБС г. Одессы

22.02 о 10.30: «До бібліотеки з книгою». Бібліотечно-бібліографічне заняття для учнів. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
22.02 о 12.00: Сучасний бібліотечний простір чекає на тебе. Бібліотечний урок. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.02 об 11.00: «Світлий місяць сходить далеко-далеко» І. Липа – літературна вітрина, краєзнавчий анонс (в рамках циклу «Славетні імена української культури»). Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
23.02 о 15.00: «Особистий розвиток, мотивація на успіх». Фестиваль-відкриття «Благословенне місто талановитих людей». Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
24.02 об 11.00: Ласкаво просимо до інтернет простору. «Інформація, сучасність, успіх». Блог «Бібліотекар». Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
24.02 о 10.00: «Зимові цікавинки». Квест-гра. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
25.02 об 11.00: “Одеса ювілейна”. Презентація краєзнавчого інформаційного куточка ювілейних дат і подій. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)

Архивы