Просмотров:398

13 квітня в бібліотеці №1 імені Е.Багрицького відбулася презентація фотовиставки «Невідома Кахетія або таємнича та недоступна Тушетія!».

Присутніх вітали своїми піснями учасники гурту «Козацьке коло».
Були запрошені  почесні гості: консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, представники Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія», делегація Державної служби у справах ветеранів Грузії, керівник Херсонського грузинського національно-культурного об’єднання «Ілорі» Еліко Маркелія, засновниця благодійної організації «Мій тато захищає Україну» Уляна Флішко, представники Одеського культурного центру мистецтв і мов ” La pipelette”, Лариса Козловська, керівник комітету з культури міжнаціональних та міжконфесійних відносин при Одеській ОДА, керівник ГО «Інтелектуальний форум Одеси», член Національної спілки журналістів, а також курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

З вітальним словом виступила завідуюча  бібліотеки Ірина Гіндіна, яка розповіла про тісну  багаторічну співпрацю з Лілією Гричулевич, Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія».

Невипадково на презентацію фотовиставки  були запрошені курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Україна і Грузія, на жаль, тимчасово втратили найкрасивіші свої куточки: Крим і Абхазію. Україна тимчасово втратила не тільки чудовий за своєю природною красою регіон , а і місце базування військово-морського флоту. Через анексію Криму у 2014 році до Одеси переїхали викладачі і курсанти військово-морської Академії Нахімова , які залишились вірними Народу України і не зрадили присязі.

Презентація фотовиставки  стала своєрідним «містком» між грузинськими військовими, які в свій час пройшли страшну і безжалісну війну з Росією, та українськими курсантами Інституту Військово-Морських Сил, які готуються захищати терени своєї Батьківщини від російської агресії на морських просторах. В знак великої поваги представники Державної служби у справах ветеранів Грузії кожному курсанту Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» подарували ікону Георгія Переможця. Грузія обрала своїм Небесним покровителем саме Святого Георгія – воїна-переможця, захисника і покровителя. Тому гості  привезли українським майбутнім захисникам саме ці ікони!

Виступаючи перед присутніми, автор презентації розповіла про своє знайомство з Грузією, її унікальною природою, архітектурою, величною історією і щирими людьми. На своїй сторінці Facebook Лілія Гричулевич відмітила:

«Повертаючись безпосередньо до презентації, необхідно зазначити, що Тушеті – це регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом! Тушеті – важкодоступна частина Грузії. Саме тут проходили зйомки відомого фільму «Міміно». У 2003 році регіону Тушеті було надано  статус заповідної території державного значення – «Тушецький національний парк». Регіон Тушеті представлений на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.»

Чудові фотоетюди Лілії Гричулевич, запальні українські та грузинські пісні в виконанні гурту «Козацьке коло» об’єднали всіх присутніх.

Для нас, українців, Грузія – це не тільки краса гірських вершин і стрімких потоків, а й вершини духу, скарби давньої культури. Це, насамперед, почуття глибокої, справжньої, непідробної і неповторної людської дружби, перевіреної часом, гордої і непорушної повік.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

21.10 о 12.00: «Цар Давид». Вечір-реквієм. До 45- річчя з дня смерті Ойстраха Д. Ф. Філія №32 (Академічна, 5а)
22.10 о 13.00: «За Україну, за її долю і честь і волю, за народ»!». Літературна панорама до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
23.10 о 14.00: «Бентежний романтик». До 205-річчя Літературно-музична композиція. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
24.10 об 11.00: «Твій друг – море». Караван історій до Міжнародного дня Чорного моря. Філія № 42 (вул. Генерала Петрова, 59а)
25.10: «Підліток: спорт, здоров’я, майбутнє». Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
25.10 о 15.00: «Відлуння пам'яті нашої». Відеолекторій. До Дня визволення України від фашистських загарбників. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
25.10 о 13.00: «Шляхами перемоги прямуємо у майбутнє». Історична мандрівка. До Дня визволення України. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
27.10 о 16.00: «Дивовижні магічні світи». Бібліо-бар. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
30.10 о 12.00: «Вже мирних літ немало відшуміло». Урок історії. Філія №6 (Степова, 66)
30.10 об 11.00: «Самое синее в мире…». Екологічна подорож. До Міжнародного дня Чорного моря. Філія №32 (Академічна, 5а)
30.10 о 16.00: « Мозаїка Чорного моря». Відеоенциклопедія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
30.10 о 14.00: «Скарбниці Чорного моря неосяжні». Година цікавих повідомлень. До Міжнародного дня Чорного моря. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
30.10 о 16.00: « Гармонія та розмаїття природи Одеси». Тренінг та еко-вікторина. До Міжнародного дня Чорного моря. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)
31.10 об 11.00: «Море Чорне, море синє». Екологічний урок. Філія № 35 (Космонавтів, 23/1)

Архіви