Просмотров:343

13 квітня в бібліотеці №1 імені Е.Багрицького відбулася презентація фотовиставки «Невідома Кахетія або таємнича та недоступна Тушетія!».

Присутніх вітали своїми піснями учасники гурту «Козацьке коло».
Були запрошені  почесні гості: консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, представники Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія», делегація Державної служби у справах ветеранів Грузії, керівник Херсонського грузинського національно-культурного об’єднання «Ілорі» Еліко Маркелія, засновниця благодійної організації «Мій тато захищає Україну» Уляна Флішко, представники Одеського культурного центру мистецтв і мов » La pipelette», Лариса Козловська, керівник комітету з культури міжнаціональних та міжконфесійних відносин при Одеській ОДА, керівник ГО «Інтелектуальний форум Одеси», член Національної спілки журналістів, а також курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

З вітальним словом виступила завідуюча  бібліотеки Ірина Гіндіна, яка розповіла про тісну  багаторічну співпрацю з Лілією Гричулевич, Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія».

Невипадково на презентацію фотовиставки  були запрошені курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Україна і Грузія, на жаль, тимчасово втратили найкрасивіші свої куточки: Крим і Абхазію. Україна тимчасово втратила не тільки чудовий за своєю природною красою регіон , а і місце базування військово-морського флоту. Через анексію Криму у 2014 році до Одеси переїхали викладачі і курсанти військово-морської Академії Нахімова , які залишились вірними Народу України і не зрадили присязі.

Презентація фотовиставки  стала своєрідним «містком» між грузинськими військовими, які в свій час пройшли страшну і безжалісну війну з Росією, та українськими курсантами Інституту Військово-Морських Сил, які готуються захищати терени своєї Батьківщини від російської агресії на морських просторах. В знак великої поваги представники Державної служби у справах ветеранів Грузії кожному курсанту Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» подарували ікону Георгія Переможця. Грузія обрала своїм Небесним покровителем саме Святого Георгія – воїна-переможця, захисника і покровителя. Тому гості  привезли українським майбутнім захисникам саме ці ікони!

Виступаючи перед присутніми, автор презентації розповіла про своє знайомство з Грузією, її унікальною природою, архітектурою, величною історією і щирими людьми. На своїй сторінці Facebook Лілія Гричулевич відмітила:

«Повертаючись безпосередньо до презентації, необхідно зазначити, що Тушеті – це регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом! Тушеті — важкодоступна частина Грузії. Саме тут проходили зйомки відомого фільму «Міміно». У 2003 році регіону Тушеті було надано  статус заповідної території державного значення – «Тушецький національний парк». Регіон Тушеті представлений на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.»

Чудові фотоетюди Лілії Гричулевич, запальні українські та грузинські пісні в виконанні гурту «Козацьке коло» об’єднали всіх присутніх.

Для нас, українців, Грузія – це не тільки краса гірських вершин і стрімких потоків, а й вершини духу, скарби давньої культури. Це, насамперед, почуття глибокої, справжньої, непідробної і неповторної людської дружби, перевіреної часом, гордої і непорушної повік.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

21.07 о 14.00: «І сонце сходить». Бібліо-огляд. До 120-рiччя Ернеста Хемінгуея. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
22.07 об 11.00: «В Одессу…меня влечет неведомая сила». Інформ-досьє. До130-річчя перебування А. Чехова в Одесі. Філія №32 (Академічна, 5а)
23.07 об 11.00: П`ять хвилин зі світом природи. Всесвітній день китів і дельфінів. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
24.07 о 13.00: «Свято души моєї» Творчість наших читачів. Бенефіс авторів. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
24.07 о 15.30: «Сторінки минулого твого, Україно!». Відеоподорож. До Дня рівноапостольного князя Володимира Великого – хрестителя Київської Русі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
24.07 о 13.00: «Сучасна молодь обирає книгу!». Книжковий дрес-код. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
24.07 о 12.00: Утьосовськi читання. За участю Олександра Галяса. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)

Архіви