Переглядів:1411

grushevskiy-625 січня бібліотека-філія №2 ім. К.Г.Паустовського провела історичний репортаж «Великий син України – Михайло Грушевський». На заході були присутні курсанти Інституту військово-морських сил Одеської національної морської академії.

Завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова презентувала історичну виставку, яка розкриває любов Михайла Грушевського до України. Цією любов’ю були освячені всі його малі і великі справи. Бібліотекар підкреслила, що саме  Михайло Грушевський разом з Тарасом Шевченко і Іваном Франко били в сполох за національне відродження, щоб українці жили власним життям. На протязі репортажу лунали пісні дитячого гурту Молодіжної паланки Чорноморського козацтва. Лауреат міжнародних конкурсів «Україна єднає світ» і «Польська нота» Аліна Марчук і Руслана Антоняк в пам’ять великого сина України заспівали пісні «Україна рідний край», «Мова єднання», «Вишиванка» та інші.

Викладач історії і права ТПА ОНАХТ Альона  Новосьолова підготувала доклад о науковій  та політичній діяльності Михайла Грушевського. Вона розповіла, як протягом десятиліть геніального вченого і відомого політичного діяча неодмінно зображували буржуазним націоналістом, в той час як він був насправді одним із вождів української революції. Він залишився вірним сином до своєї раптової смерті.

Доклад Альони Анатоліївни і слайд- шоу фотографій нагадав молодому поколінню, хто ж він такий – Михайло Грушевський? Яким він бачив себе сам, яким маємо сприяти його ми? Було багато запитань до молоді, а у курсантів до викладача. Саме приклад Михайла Грушевського, його самопожертва і непримиренна позиція будили свідомість народу, кликали його до боротьби за державність. Геній Михайло Грушевський невтомний дослідник історії та культури українського народу, поборник його соборності, злуки розшматованих імперіалістичними силами українських земель.

Історичний урок «Осмислюючи уроки української революції» провів на заході історик, професор кафедри історії України ОНУ ім.Мечнікова Тарас Гончарук. Він розповів о революції 1917-1921 років, як вона тісно пов’язана з історією українського народу, як вона випливає із закономірностей багатовікового розвитку українства, поєднавши національно-визвольний і державницький аспекти. Тарас Григорович згадав трагічні наслідки революції, зумовлені спробами тогочасних лідерів нації розірвати пов’язані між собою складові цілісного революційного процесу. Він привів серію тактичних прорахунків, провали планів на початках революційного руху.

На завершенні історичного уроку бібліотека показала документальний фільм о генії, який належав до революційного крила української інтелігенції – Михайла Грушевськом. У цей день до бібліотеки завітали члени колективу бібліотеки Грушевського. На завершенні завідуюча бібліотекою ім.Паустовського Каріна Апарінова прочитала слова Івана Франка: «Колосальна праця , яку рік за роком викладає професор Грушевський перед українською публікою, варта того, щоб прийняти її з належною увагою, тим більше, що вона на таких міцних і широких основах, яким не страшна ніяка критика».

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви