21 лютого в бібліотеці №25 розпочала свою роботу виставка-коментар «Безсмертя нації – у мові». Вона присвячена до Міжнародного дня рідної мови.
У світі проживає безліч народів, але саме мова вирізняє їх поміж собою. Мова є чинником формування нації, а отже тим компліментарним засобом, що забезпечує сталий розвиток не лише окремого народу, але й стає запорукою державотворення.
Зокрема, у виставці чільне місце відведено практичному питанню: ролі «уваги» у розвитку мовного спілкування.
Біля мовленевої виставки читачів чекали бібліотекари, які у своїй промові зробили акцент на важливість уваги у мовному спілкуванні:
Чи не щодня ми чуємо, читаємо, промовляємо: «Увага! Будьте уважні! Візьміть до уваги! Зосередь увагу! Зауваж! Ти був неуважний! Виявіть увагу!»
А що таке увага? Як і для чого вона працює? Які ілюзії вона може створювати і що відбувається, коли ми робимо кілька справ одночасно: читаємо, гортаємо інтернет, говоримо по телефону?
Віка Ліханова ,бібліотекар читальної зали, загострила увагу слухачів на тому, що лексема «увага» — багатозначна і має ще такі значення:
- прихильне, доброзичливе ставлення до чогось, турбота про когось;
- короткий вислів, зауваження;
- доповнення, пояснення до тексту, щось на зразок передмови;
- честь, шана.
Саме від уваги залежить ще й те, що ми запам’ятовуємо , тому й очевидною є й важливість для нашого мовного спілкування і навчання.
А як мозок вирішує, яка інформація зайва, а яка – ні? Що він помічає? Що запам’ятовує? Усе залежить від нашої зацікавленості та вольового, свідомого зосередження — про це розповіла Ірина Кучменко.
Дітлахам було запропоновано назвати синоніми до слова «увага». Діти з захватом та великим інтересом приймали участь у мовній грі. Було наведено синонімічний ряд:
- уважити на щось;
- спадати комусь на увагу;
- притягати до себе чиюсь увагу;
- збирати увагу;
- відвернути увагу;
- загавити когось;
- зробити ласку.
Жодна дитина не вийшла з читальної зали без книги.