10 березня в ЗОШ № 12 для учнів 4-А класу (класний керівник Олена Сульженко) бібліотекарями філії № 30 були проведені шевченківські читання «Золотий злиток поезії Кобзаря». Вони були присвячені річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка.
Проводили захід бібліотекарі Юлія Романенко і Вікторія Чекмарьова-Ланецька. Вони розповіли учням про життя і творчість українського генія, про його роль в літературі, образотворчому мистецтві та суспільно-політичному процесі. Учні з цікавістю дізналися також, що в Одесі було видано багато творів Шевченка, покладені на музику його вірші, зокрема пісня-гімн «Реве та стогне Дніпр широкий».
Бібліотекарі приділили особливу увагу найвідомішій збірці поезії Шевченка – «Кобзар», книзі, яку український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів. По «Кобзарю» вчилися читати прості українці, вірші зі збірки заучували напам’ять. Бібліотекарі розповіли дітям, що книга «Кобзар» формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме життя поета. Все найзначніше і суттєве життя – його шлях від юності й до останнього подиху – увібрав у себе цей збірник віршів, який в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем».
В ході заходу бібліотекарі прочитали кілька віршів з «Кобзаря», а учні підготували і прочитали свої улюблені вірші з поезії Шевченка. Виразно і з любов’ю вони декламували вірші Великого Кобзаря, культурна спадщина якого – це невід’ємна частина нашої нації і держави.
Пiд час заходу пролунали такі вірші поета, як «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сестрі», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Мені тринадцятий минало».
Захід пройшов цікаво і пізнавально, учні мали можливість глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, вони привідкрили для себе ще одну сторінку його творчості – світ мистецтва, познайомилися з його живописною спадщиною, а також продемонстрували кращі поетичні твори Шевченка, які є цінним духовним надбанням, і які до сьогодні не втратили своєї актуальності.