Переглядів:1713

shevchenko-510 березня в ЗОШ № 12 для учнів 4-А класу (класний керівник Олена  Сульженко) бібліотекарями філії № 30 були проведені шевченківські  читання «Золотий злиток поезії Кобзаря». Вони були присвячені річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка.

Проводили захід бібліотекарі Юлія Романенко і Вікторія Чекмарьова-Ланецька. Вони розповіли учням про життя і творчість українського генія, про його роль в літературі, образотворчому мистецтві та суспільно-політичному процесі. Учні з цікавістю дізналися також, що в Одесі було видано багато творів Шевченка, покладені на музику його вірші, зокрема пісня-гімн «Реве та стогне Дніпр широкий».

Бібліотекарі приділили особливу увагу найвідомішій збірці поезії Шевченка – «Кобзар», книзі, яку український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів. По «Кобзарю» вчилися читати прості українці, вірші зі збірки заучували напам’ять. Бібліотекарі розповіли дітям, що книга «Кобзар» формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме життя поета. Все найзначніше і суттєве життя – його шлях від юності й до останнього подиху – увібрав у себе цей збірник віршів, який в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем».

В ході заходу бібліотекарі прочитали кілька віршів з «Кобзаря», а учні підготували і прочитали свої улюблені вірші з поезії Шевченка. Виразно і з любов’ю вони декламували вірші Великого Кобзаря, культурна спадщина якого – це невід’ємна частина нашої нації і держави.

Пiд час заходу пролунали такі вірші поета, як «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сестрі», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Мені тринадцятий минало».

Захід пройшов цікаво і пізнавально, учні мали можливість глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, вони привідкрили для себе ще одну сторінку його творчості – світ мистецтва, познайомилися з його живописною спадщиною, а також продемонстрували кращі поетичні твори Шевченка, які є цінним духовним надбанням, і які до сьогодні не втратили своєї актуальності.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви