22 березня в бібліотеці № 16 ім. М.Ю. Лермонтова відзначили 175 років від дня народження Миколи Лисенка – українського композитора, піаніста, хорового диригента, педагога. Миколу Лисенка заслужено вважають засновником української національної музики.
Бібліотекар Світлана Гайдучик розповіла читачам про життєвий та творчий шлях композитора за книжками та матеріалами з виставки. Вона звернула увагу присутніх на те, що у композиторській спадщині Лисенка важливе місце займають твори на тексти Тараса Шевченка. Музика до «Кобзаря», поеми «Гайдамаки», «Б’ють пороги» стала фундаментом подальшого розвитку українського музичного мистецтва та утвердженням його самобутності.
Микола Лисенко – автор опер «Різдвяна ніч», «Утоплена», «Наталка Полтавка, «Енеїда» і надзвичайно епохальної опери «Тарас Бульба» за повістю М. Гоголя. У книзі «Спогади сина»
Остап Лисенко написав, що 35 років, майже все творче життя, його батько думав над долею своєї улюбленої «дитини», опери «Тарас Бульба». Його захоплювала незламна сила волі, мужність, відвага Бульби та його палка любов до батьківщини.
Також бібліотекар познайомила читачів з чудовою книжкою Миколи Лисенка «Листи». Книга вміщує 550 листів композитора, написаних упродовж 1867-1912 рр., а також 95 фотодокументів і понад 200 автографів з різних архівів.
Присутні уважно слухали ведучу заходу, їх зацікавили книжки: Лисенко О. «Микола Лисенко», Булат Т. «Микола Лисенко» та матеріали з періодичних видань.
Завершила свій виступ Світлана Гайдучик віршованими рядками поета М. Рильського:
[note] Він од народу набирався сили,В натхненній праці, в боротьбі палкій,
Коли творив щоденний подвиг свій
Во імя тих, що сіяли й косили.[/note]