31 жовтня бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського, кают-компанія «Морська бібліотека» прийняла участь в літературній вітальні музею ім. В. П. Філатова.
Завідуюча музеєм Юлія Вилкун відкрила літературну вітальню, яка була присвячена пам’яті Володимира Петровича Філатова. Присутні заходу згадали лікарську діяльність вченого, його наукові праці, громадсько-політичну діяльність, його талант до написання картин, гри на музичних інструментах, написанню віршів та багато іншого. Це був Академік з великої літери.
Звучали пісні і музика на честь людини, яка багатьом дала можливість побачити білий світ, першу квітку і сонечко у своєму вікні. Володимир Філатов відважився робити операції на очі дітям з перших днів їх народження. Участь в концерті дітей була великою вдячністю Академіку від вилікуваних дітей.
Поетичну сторінку відкрила завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова. Каріна Вікторівна розповіла історію бібліотеки ім. К. Г. Паустовського, про заснування і розвиток кают-компанії «Морська бібліотека». Вона також зачитала вірші відомого одеського поета, члена кают-компанії, голови письменників-мариністів ім. І. П. Гайдаєнко Івана Рябухіна. Це були вірші про Володимира Філатова i про осінь.
Виступив член кают-компанії Олег Дрямін. Він подарував музею свій новий збірник віршів. Постійний член віртуальних круїзів кают-компанії Вероніка Коваль розповіла про свою літературну героїню Есфірь, яку вилікукав сам Філатов. Вероніка Анатоліївнав подарувала фотографію з презентації своєї книги, де є фото героїні історично-документального роману.
Артистка Одеської філармонії Олена Куклова зачитала уривок з оповідання Володимира Філатова. Дует у виконанні Юлії Вилкун і В’ячеслава Лірника виконав пісні, які присвятили академіку.
Бібліотекар Олександр Апарінов підготував фоторепортаж про життя і творчість академіка Володимира Петровича Філатова.
Бібліотека-філія №2 ім. К. Г. Паустовського і кают-компанія «Морська бібліотека» запросили представників музею ім. В. П. Філатова згадати на паустовських читаннях про 2003 рік, як по прообразу відомих «Тарусские страницы» К. Г. Паустовського була задумана літературно-художня антологія «Одесские страницы», де у першому випуску були розміщені вірші В. П. Філатова. Закінчували дуже гарну зустріч словами Філатова: «Каждый человек должен видеть солнце».